26 yaşındaki ABD’li silahlı kişinin silahını çekerek daha büyük bir trajediyi önledi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

SAN MARINO: Cumartesi gecesi sona yaklaşıyordu Lai Lai Balo Salonu ve Stüdyo, kapanışa yarım saatten az kaldı. Dans pistinde üç kişi daha vardı. Brandon TsayAlhambra’daki aile tarafından işletilen dans salonunun üçüncü kuşak işletmecisi, ön kapıların hızla kapandığını ve birbirine çarpan metal nesnelere benzeyen garip bir şıngırtı duyduğunda lobinin dışındaki ofisteydi.
Döndü ve kendisine doğrultulmuş yarı otomatik bir saldırı tabancası gördü. Bana baktı ve etrafına baktı, zarar vermeye çalıştığını saklamadı. Gözleri tehditkardı” diye hatırladı Söyle, 26, Pazar günü, başka bir balo salonuna ateş açan silahlı bir kişiyi bıçaklayarak 10 kişiyi öldürmesinden 24 saat sonra. Bu katliamdan yaklaşık 20 dakika sonra yetkililer tarafından kimliği tespit edilen saldırgan huu kan tran72, Lai Lai’ye geldi.
Tsay, tetikçiyle mücadele etti ve sonunda onu etkisiz hale getirerek sayısız hayatı kurtardı ve başka bir trajediyi önledi. Tsay, tetikçinin taşıdığı silahın, maksimum hasar vermeyi amaçladığının bir işareti olduğunu söyledi. Tsay silah hakkında “Nasıl inşa edilip değiştirildiğini, para çalmak için olmadığını biliyordum” dedi. Bir bilgisayar programcısı olan genç Tsay, tanımadığı silahlı adamla yüzleşmek için döndüğünde saatin Cumartesi günü 22:35 (yerel saat) olduğunu söyledi. “Öleceğimi biliyordum” dedi. Bir sonraki an atıldı, silahı namlusundan yakaladı ve silahı kontrol etmek için atıcıyla mücadele etmeye başladı. “O an birincil içgüdüydü” dedi. “Bana ne oldu bilmiyorum.”
Silahın kontrolü için yaklaşık bir buçuk dakika savaştılar. Bir noktada, tetikçi silaha baktı ve sanki ateş etmeye başlamak için silahı manipüle edecekmiş gibi bir elini kaldırdı. Tsay, anı yakaladığını ve silahı adamdan uzaklaştırdığını söyledi. Silahı ona doğrulttu ve “Defol buradan” diye bağırdığını hatırladı. Tsay, travma geçirdiğini ve olanları sindiremediğini söyledi.