5 yaşındaki çocuk California sel sularına sürüklenmeden önce annesine ‘sakin ol’ dedi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

LOS ANGELES: Lindsy Doan, derenin üzerinden akan suyun kesiştiğini düşünmedi San Marcos yolu 5 yaşındaki oğlunu okula götürürken SUV’unda gezinmeye çalışırken her zamankinden daha derindi. Ancak Kaliforniya’nın destansı kış fırtınalarının yağmuruyla şişmiş olan dere çok daha yüksekti ve beklediğinden daha güçlü akıyordu. Doan, direksiyon hakimiyetini kaybettiğinde küfretti ve 1.950 kg’lık araç yoldan çıkarak büyük bir çınar ağacına çakıldı. “Anne tamam” diyerek oğlu, Kyle, arka koltuktan ona güvence verdi. Sakin ol. ”
Bunlar, küçük çocuğun parmakları onun parmaklarından kayıp Pazartesi günü Paso Robles yakınlarında Kaliforniya’nın orta kıyılarında sürüklenmeden önce annesine söylediği son sözlerdi. Doan, “Dün gözyaşlarımın bittiğini düşündüğüm bir noktaya geldim” dedi. “Sadece artık ne bekleyeceğimi bilmiyorum. Yani, bir Google araması yapmayı denedim: bir çocuk ne kadar süre yemek yemeden durabilir? Islak giysilerde ne kadar kalabilirler? . . . Onu bulup bulamayacaklarını bilmediğim için endişeleniyoruz. Ulusal Muhafız birlikleri, dalış ekipleri, köpek ve dron kullanan arama görevlileri ve San Marcos Deresi kıyılarında omuz yüksekliğindeki odun yığınlarını inceleyen insanlar da dahil olmak üzere 100’den fazla kişi Çarşamba günü üçüncü gününde Kyle’ı aradı. Şimdiye kadar ayakkabılarından sadece birini bulabildiler.
Geçen yılın sonlarından bu yana Kaliforniya’yı amansızca darp eden fırtınalar en az 18 can aldı. Ölümlerin çoğu, düşen ağaçlardan ve su basmış yollarda araba kullanan insanlardan kaynaklanır. Kyle’ın kayıp olduğu bildirildi.
Annesi, tatil sona ererken, Kyle’ın Pazartesi günü anaokuluna döneceği için heyecanlı olduğunu söyledi. Aynı okulda özel eğitim öğretmeni olan Doan, evlerinin yan yolundan dönerken birkaç gün daha tatil yapmasını dileyerek daha az hevesliydi. Doan ailesi, Pazar günü olaysız bir şekilde aynı rotayı sürdü.