8 kişilik çete Bengaluru’da inşaat müteahhitine saldırdı ve ondan 49.000 Rs çaldı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Doğu Bengaluru, Eski Byappanahalli’de bir demiryolu hattının yakınındaki bir BWSSB boru hattı şantiyesinde 24 Şubat gece yarısı sekiz kişilik bir çetenin kendisine saldırması sonucu 44 yaşındaki bir müteahhit yaralandı.
Çetenin, Jogupalya’da ikamet eden V Sundar Raman’ın onaylarını almadan boru hattı işine girmesine itiraz ettiği bildirildi. Ona saldırdılar ve ondan zorla 49.000 Rs aldılar.
Raman polise, kanalizasyon borusu döşeme işini BWSSB müteahhidi Kushal Gowda’dan taşerona yaptırdığını söyledi. Saat 22:30 sularında iki kişi kendisine yaklaştığında çalışma devam ediyordu. İkili, Raman’a işi alması için kendisine kimin izin verdiğini sordu. Kısa süre sonra ayrıldılar, ancak saat 12: 30’da olay yerine sekiz kişilik bir kalabalık geldi ve Raman’ın izinleri olmadan bölgede çalışmasına itiraz etti. İşçilerin işi tamamlamasına izin vermeyeceklerini söylediler.
“Biri bana patronunu arayacağını söyledi ve cep telefonunu arkadaşım Palani’ye verdi. Hattaki kişi, Palani’ye oğulları ne isterse vermesini önerdi ve ayrıca kötü niyetli biri gelirse beni arayacağını söyledi. Bacağını metal bir cisimle sıkıştırdılar. Diğerleri elleriyle bana saldırdılar ve cebimden 9.000 Rs aldılar. Daha sonra telefonumu alıp Google Pay uygulamasını açtılar. Şifreyi zorla alıp birinin banka hesabına 40.000 Rs aktardılar. Onlardan” Raman şikayetinde belirtti.
Çete üyelerinin Palani’yi raylara çıkardığını ve onu ölümle tehdit ettiğini söyledi. Polise başvurmaları halinde her iki adamı da öldürmekle tehdit ettiler. Çetenin ayrıca kaçmadan önce iki bidon mazot ve bir bidon benzin aldığı iddia edildi.
Raman polise sabah 5:30 civarında yakındaki bir hastaneye koştuğunu ve tedavi için kabul edildiğini söyledi. Raman, “Çeteden korktum ve önce saldırıyı saklamaya çalıştım. Doktorlara bahçeye düştüğümde yaralandığımı söyledim” dedi.
Ancak hastane, Raman’ın ifadesini alıp şikayete dönüştüren polise haber verdi. 26 Şubat’ta IPC bölüm 395 kapsamında bir dacoity vakası kaydedildi. Şüphelilerin yakalanması ve yakalanması için çalışmalar sürüyor.