ABD kongre üyesi Pakistan’a insan hakları yükümlülüklerini hatırlattı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

İSLAMABAD: Brad Sherman, ABD kongre üyesi The News.pk’nin bildirdiğine göre, Demokrat Parti üyesi ve Meclis Dış İlişkiler Komitesi’nin kıdemli bir üyesi Pakistan’da artan insan hakları ihlallerinden duyduğu endişeyi dile getirdi.
Eski Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) Punjab Bilgi Sekreteri Musarrat Cheema tarafından Pazar günü paylaşılan bir video açıklamasında kongre üyesi, “Pakistan’da artan şiddet düzeyiyle ilgili endişeler var” dedi.
Pakistan hükümetine insan haklarını ihlal edenlere karşı harekete geçme yükümlülüğünü hatırlattı. İnsan hakları ihlallerine karşı sesimizi yükseltmekten çekinmeyeceğiz” dedi.
The News.pk’nin bildirdiğine göre, 26 yıldır dışişleri komitesinde sorumluluk sahibi olan Sherman, Pakistan vatandaşlarının kendilerini ifade etmelerine ve barışçıl protestolar düzenlemelerine izin vermesi gerektiğini söyledi.
Amerika Birleşik Devletleri’nin Pakistan’da ve tüm dünyada insan hakları için ayağa kalkmasının önemli olduğunu iddia etti.
Pakistan’ı ABD’nin önemli bir ortağı ve dostu olarak gördü ve Washington’un iç işlerine karışmakla hiçbir ilgisi olmadığını açıkladı.
“Pakistan Anayasasına tamamen saygı duyuyoruz” dedi.
PTI Başkanı Imran Khan’ın siyaseti hakkında yorum yapan ABD’li politikacı, “İmran Khan’ı veya herhangi bir siyasi partiyi desteklemekle ilgilenmiyorum ve birçok konuda onunla anlaşmazlığa düştüm” dedi.

@DrMahmood40’ın #Pakistan’daki son gelişmeleri tartışmak için bugün evime gelebilmesine sevindim. Ben de memnun oldum… https://t.co/jHJrnOxQlm

– Kongre Üyesi Brad Sherman (@BradSherman) 1678567180000
Kongre Üyesi Sherman, Twitter’da Pakistan’daki son gelişmeleri Demokratik Kongre adayı Dr. Asıf Mahmood, The News.pk’yi bildirdi.
Demokrat, tweet’inde PTI şefiyle yaptığı bir görüşmeden de bahsetti.
“Eski Başbakan Khan’ın bizimle telefonda sorunları tartışmak için zaman ayırmasından da memnun oldum” diye yazdı.