ABD okul yönetimi Meta’yı sosyal medya bağımlılığı nedeniyle dava ediyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

meta şirketin ana bölgesindeki okul yönetim kurulu tarafından öğrencilere bağımlılık yaptığı iddiasıyla dava edildi sosyal medya platformlar ve birine katkılar ruh sağlığı krizi. San Mateo İlçesi Eğitim Kurulu, şu ana şirketi ekledi: Facebook ve Instagram, aralarında Google, TikTok ve Snap’in de bulunduğu diğer sosyal medya devlerine karşı 13 Mart’ta açtığı bir şikayet üzerine.
Şikayet, Ocak ayında Seattle’ın devlet okulları bölgesi tarafından açılan ve şirketlerin platformlarını bağımlılık yapacak şekilde tasarladıkları ve ergenler ile gençlere zararlı içerikler sundukları iddiasıyla açılan ilk davaya benziyor. Şikayete göre San Mateo Eğitim Kurulu, aşırı ekran süresinden zarar gören çocuklara “benzeri görülmemiş kaynaklar” sağladığını ve parayı geleneksel eğitim hedeflerinden artan intihar oranları da dahil olmak üzere psikolojik sorunları ele almak için yönlendirdiğini söylüyor.
Meta’nın küresel güvenlik başkanı Antigone Davis, şirketin gençlerin çevrimiçi ortamda güvende olmasını istediğini ve çocuklar ve aileler için gözetim ve yaş doğrulama teknolojisi de dahil olmak üzere 30’dan fazla güvenlik aracı sunduğunu söyledi.