Arkavathy yerleşim planı dolandırıcılığa dönüştü: Karnataka CM Basavaraj Bommai, Kempanna komisyon raporunun sonucunu okudu | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Yargıç Kempanna’nın Arkavathi dolandırıcılığıyla ilgili raporunu sunmadan – 2014’te gösterimleri veya yeniden düzenlemeyi araştırmak için kuruldu – Karnataka başbakanı Basavaraj Bommai (lanetleyici raporun) bölümlerini Kongre Komisyonun şunları söylediğini ileri sürerek, “ Arkavathy yerleşim düzeni dolandırıcılığa dönüştü.”
Eski başbakan ve muhalefet liderinin yokluğunda SiddaramajaBommai, Komite’nin oluşturduğu Kongre’ye şöyle bir göz attı ve komite raporunun sonuç bölümünü okudu.
“Komisyon, Arkavathy yerleşimi için edinilen arazinin 868 akrelik ve 27 guntalık büyük bir kısmının, HC (25/11/2005) ve apeks mahkemesine (5/11/2010) aykırı olarak edinilmesinin yasaklandığını tespit etti. . ) emirler ve ayrıca BDA ve arazi edinim kanunlarının hükümleri. Listelenen 868 akre ve 27 guntadan, ekonomik uygulanabilirlik gerekçesiyle hariç tutulan 16 akre ve 17 küsur C-kategori arazi hariç, kalan 852 akre ve 19 ½ gunta A, B ve D kategorisi arazi kapsamındadır. sadece arazi sahiplerini/ilgilenen kişileri kayırmak amacıyla dışlandı” diyen Bommai, bunun eski CM Siddaramaiah’ın kongre rejimi altındaki yolsuzluğun kanıtı olduğunu iddia ederek rapordan alıntı yaptı.

Okumaya devam etti: “Komite, BDA ve hükümetin ülkelerin dışlanması ve tanımlanması konusunu ele alma biçiminden duyduğu memnuniyetsizliği ifade etmek zorunda kaldı… bu sadece onların tanımlama, silme, dışlama vb. . yasanın ve ayrıca mahkemelerin direktiflerinin hoş kokulu bir ihlali olduğundan, Arkavathy yerleşim planı mega projesi bir labirente dönüştü.”
Bommai daha sonra 2017’de raporunu sunan komisyonun ayrıntılarına girerek Kongre’yi utandırdı: oluşturuldu ve işlerin başındaki adamlar tarafından tüm bu planın bir aldatmaca haline getirildiğini düşünme biçimleri.
İçeriği dinledikten sonra, Mecliste bulunan Kongre milletvekilleri itiraz ettiler ve yönetimin raporun tamamını Meclis katında dosyalamasını istediler.
Buna CM, raporun o zamanki Kongre yönetimi tarafından kabul edildiğini ve tartışıldığını ve okunması için dosyalanması gerekmeyen bir kamu belgesi olduğunu söyleyerek yanıt verdi.
Kat lider yardımcısı UT Khader de dahil olmak üzere muhalefet milletvekilleri, CM’nin muhalefet lideri Siddaramaiah’ın Meclis’te olmaması durumundan yararlandığını ve bu nedenle önceki hükümeti iddia edilen yolsuzluk suçlamalarıyla suçlamak için raporu okuduğunu söylediler.
Meclis Başkanı Vishweshwara Hegde Kageri, Kongre tarafından Komisyon raporunun Meclis kurallarını ihlal ettiğini iddia eden kısımlarını kaldırması için çağrıldığında, Meclis Başkanı, CM’nin iddia ettiği şeye izin verme konusunda bir ikilem içinde olduğunu söyledi. “teknik yönlere” karşı “gerçek” olmak.
“Ancak, gerçeğin galip gelmesi gerektiğine inanıyorum ve bu yüzden kaydedilmesine izin veriyorum. Ancak hükümeti raporun tamamını bir an önce sunmaya davet ediyorum” dedi.
bu Kempanna Komitesi Raporu Sonuç, CM Bommai ve BJP tarafından Kongre’de yüzde 40’lık bir komisyon hükümeti çağrısına karşılık vermek için kullanıldı.
“Seni (Kongre), müteahhit Kempanna’nın iddiasıyla bize vurursanız, Kempanna Adalet Komitesi raporuyla karşılık vereceğimiz konusunda sizi uyarmıştım. Bommai, “Bugün, muhalefet lideri Çarşamba günü görev süresi boyunca hiçbir gerekçe gösterilmediğini iddia ettiği için, bu sonuç bölümünü okuyorum” dedi.