Bangalore Havaalanı Haberleri: Bengaluru havaalanında gençler kıyafetlerini bırakıp fazla bagaj hakkı için yemek yiyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Malezya’ya uçan bir öğrenci, Kempegowda Uluslararası Havalimanı’na kıyafet ve paketli yiyecek bırakmak zorunda kaldı (kia) bundan sonra Hava Asya yer personelinin ondan fazla bagaj ek ücreti olarak kg başına 2.000 Rs ödemesini istediği bildirildi.
Yolcu, resmi portalın kg başına 500 Rs gösterdiğini iddia ederken, havayolu yetkilisi yanlış web sitesine atıfta bulunduğunu söyledi.

Çanta

Belagavi ikamet eden kişi Kartik Suraj Patil23, tamamlanmış kimya mühendisliği Visvesvaraya Teknik Üniversitesi (VTU) ve Malezya, Perak’taki bir üniversitede araştırma bursu programı sağladı. Bengaluru’dan Kuala Lumpur’a bir AirAsia uçuşunda rezervasyon yaptırdım ve check-in için 20 kg bagaj hazırladım, Patil 5 Mart Pazar akşamı KIA’ya ulaştı.
“AirAsia resmi web sitesi, seyahat için normal 15 kg’ın üzerindeki her ekstra kilo için 500 Rs gösterdiğinden, fazladan 5 kg taşıyordum. Ancak valizimi kontrol etmeye çalıştığımda bir şok yaşadım. Bir AirAsia direktörü arı Bengaluru havaalanı fazla bagaj için kg başına 2.000 Rs ödemem gerektiğini söyledi” diye hatırlıyor öğrenci.
Patil, AirAsia yer görevlisine, fazla bagajın kilogramı başına 500 Rs gösteren portal sayfasını gösterdiğini iddia etti. Ancak kendisine detayların henüz güncellenmediği söylendi. “Malezya’da yaşayan Bengaluru bir öğrenciye kıyafet ve vejeteryan yemek getirmiştim çünkü yurt dışına giden biz öğrencilerin bütçesi genellikle kısıtlı. Fazla bagaj için 10.000 Rs ödemek zorunda kaldığım için kıyafetlerimi değiştirip çıkmak zorunda kaldım. Bagajımı 15 kg’a indirmek için yiyecek. Havayolu personeli, öğrenci olduğumu hesaba katmamıştı,” diye şikayet etti Patil.
KIA’daki kaynaklar, Patil gibi diğer birkaç AirAsia yolcusunun, ücretler konusunda kafa karışıklığı olduğu için fazla bagaj ücretleriyle ilgili benzer bir durumla karşı karşıya kaldığını doğruladı. AirAsia’daki güvenilir kaynaklar, iç hat uçuşları için bir portal olan ve fazla bagaj ücretinin kg başına 500 Rs olduğu airasia.co.in’e başvurduğu için hatanın öğrenciden kaynaklandığını söyledi. “Yolcu, uluslararası yolcular için fazla bagaj ücretlerinin dökümünü her ekstra kilo için 2.200 Rs olarak açıkça belirten uluslararası operasyonlar portalı airasia.com’u kontrol etmiş olmalıydı. Havayolu hatalı değildi ve Bengaluru havaalanındaki yer personeli harekete geçti. bir yetkili açıkladı.
Ancak şu anda Perak’ta bulunan Belagavi öğrencisi, havayolunun yer personeli fazla bagaj için kg başına 2.000 Rs olduğunu belirtirken, resmi portalda hala eski bir rakam olduğunu vurguladı. Genç, AirAsia’ya çevrimiçi bir şikayette bulundu.