Bangladeşli polis arabayı kovaladı, kaçırılan kurbanı kurtardı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Çarşamba 23:30, Polis Müfettişi Adugodi S. Manjunath 100 Feet Road’da barikatlar kullanılarak kurulan geçici bir kontrol noktasından geçen araçları inceledi, Koramangala.

Bengaluru sokaklarında Bollywood sahnesi: Polis, kaçıranın arabasını kovaladı, 21 yaşındaki kurbanı kurtardı

Bengaluru sokaklarında Bollywood sahnesi: Polis, kaçıranın arabasını kovaladı, 21 yaşındaki kurbanı kurtardı

Barikatlarda fren yapan araçta bulunanlar gerekirse sorgulandı.
Ancak bir Honda City arabası, Kannada’da arka koltukta oturan bir genç “kapadi” (kurtarın beni) diye bağırmaya devam ederken bile barikatlara çarparak yola devam etmeyi başardı.
Manjunath hemen cipine bindi ve arabayı yarım kilometreden biraz fazla kovaladı.
Polis cipi amansız görününce araba yolun ortasında durdu ve üç genç arabadan atlayıp kaçtı.
Ancak polis, sürücüyü durdurarak arka koltukta oturan çocuğu kurtarmayı başardı.

Bengaluru sokaklarında Bollywood sahnesi: Polis, kaçıranın arabasını kovaladı ve 21 yaşındaki kurbanı kurtardıhttps://t.co/KBX2ctaGCk

— TOI Bengaluru (@TOIBengaluru) 1673605303000
Gençlik, Muhammed TevhidKS Layout sakini ve mini kamyon şoförü 21 yaşındaki polise Pazartesi gecesi kaçırıldığını söyledi.
Sebep: 2021’de 45.000 Rs’ye spor motosiklet aldığı onu esir alanlardan birine 40.000 Rs ödememişti.
Tauhid 5.000 Rs avans ödemiş, ancak motosiklet sahibi kendisine aracın orijinal belgelerini vermediği için kalan tutarı alıkoymuştur.
Tutuklanan sürücünün kimliği, Bandepalya’daki Mangammanapalya’da ikamet eden Gopi olarak belirlendi.
Aynı bölgeden gelen diğer 3 zanlı için de çalışma başlatıldı.
Polis Pazartesi gecesi sanık Tauhid’in Mangammanapalya’yı aradığını ve orijinal belgeleri teslim edeceklerini söylediğini söyledi. Şüphelenmeyen Tauhid oraya geldi ve kaçırıldı.
DCP (güneydoğu) CK Baba, “Çarşambaya kadar onu Mangammanapalya’da bir odaya kilitlediler. Öğlene kadar onu arabaya bindirdiler ve annesiyle temasa geçerek 40.000 Rs ayarlamasını emrettiler. Anne 35.000 Rs ayarladı ve Kaçıranların rehberliğinde, akşam 20:00 sularında Silk Board Kavşağı’na ulaştılar. 5.000 Rs eksik olduğunu söylediler, fahişeler onun cep telefonunu kaptı ve kurbanla birlikte koşarak uzaklaştı.”
Kaçıranlar Silk Board Kavşağı’ndan ayrıldıktan sonra bir süre araçla dolaşıyorlardı ve polis kontrol noktasıyla karşılaştıklarında Koramanagala’ya gidiyorlardı.
Annenin polise şikayeti
Bu arada, Tauhid’in annesi Shafeena, şikayette bulunmak için saat 23:00 civarında Madiwala karakoluna ulaşmıştı. Shafeena ve bir aile üyesi olayı bir ajana açıklarken, istasyondaki bir kablosuz set canlı yayına geçerek Tauhid’in kurtarıldığını duyurdu. Çok sevinen Shafeena, Adugodi istasyonuna koştu ve oğluyla yeniden bir araya geldi.
“35.000 Rs’yi kaçıranlara verdim, onlar da bana 5.000 Rs eksik diye bağırdılar. Cep telefonumu aldılar. Kalan miktarı bir an önce halledeceğime söz vererek oğlumu bırakmaları için yalvardım. Bunun yerine, Shafeena daha sonra gazetecilere verdiği demeçte, bana saldırdılar ve arabayı sürmeden önce ödeme yapmadıkları için oğlumun bacaklarını kırmakla tehdit ettiler” dedi.
Yeshwantpur polisi geçenlerde Tauhid’in orijinal belgeleri gösterememesi üzerine bisikletine el koydu.
Bir soruşturma görevlisi, “Mathikere yakınlarında bulunan Tauhid, bisikletin sahibiyle temasa geçti ve orijinal belgeleri istedi. Daha sonra bisikletin sahibi ve diğerleri adam kaçırma planını tasarladı ve Tauhid’den onlarla Mangammanapalya’daki bir otelde buluşmasını istedi” dedi.
Polis, araba sürücüsü Gopi’yi kaçıranlarla olan bağları konusunda hâlâ sorguluyor.
İzlemek Bengaluru sokaklarında Bollywood sahnesi: Polis, kaçıranın arabasını kovaladı, 21 yaşındaki kurbanı kurtardı