Başbakan Narendra Modi, Karnataka’daki Belagavi’de 10.7 km’lik roadshow düzenliyor | Hubballi Haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BELAGAVI: Başbakan Narendra Modi, sınır kasabasında tarihin en uzun 10,7 km’lik roadshow’unu düzenledi Belagavi Pazartesi günü Karnataka’dan.
Başbakan’ın roadshow’u yol kat etti KSRP zemin Hoş olmayan mali şehir yaklaşık 70 dakika içinde. Başbakan Modi, bu roadshow ile Karnataka’daki seçim havasını yükseltmeyi başardı.
Başbakan Modi, otomobilin ayak basamağında durarak konvoyla birlikte binlerce kişiye el sallayarak güzergahı geçti. Modi..Modi.. sloganları atan halk, yol kenarında ve binaların çatılarından Başbakan’ın üzerine çiçek yağdırdı.

#BAK | Başbakan #NarendraModi, Karnataka, #Belgavi’de bir roadshow düzenliyor. (Kaynak: DD Haber) https://t.co/05tzJroSid

— TOI Bengaluru (@TOIBengaluru) 1677490505000
Yolun iki yanında büyük bir kalabalık durmuş, daha yakından Başbakan’ı izliyordu. Yol kenarında safran feta giyen kadınlar ve Chhatrapati Shivaji gibi çeşitli yiğitlerin kıyafetleri içindeki sanatçılar özellikle ilgi çekiciydi. İnsanlar ayrıca roadshow’u güzergah boyunca yer alan sekiz özel noktadan da izledi.
KSRP Ground’dan saat 15.00’te başlayan roadshow devam etti. Channamma çemberiCollege Road, Ramlingkhind Galli, Kapileshwar Overbridge, Shivaji Garden, Old PB Road, BS Yediyurappa Marg ve Malini City’de 16:10’da sona erdi.
Başbakan Narendra Modi, Malini Şehrindeki halk toplantısında yaptığı konuşmada, “Sizlerin (Belagavi halkı) beni karşılama şekliniz olağanüstüydü. Helikopterden insanları gördüm. Bana olan aşkının önünde eğiliyorum. Bu sevgi ve ilgiye Belagavi ve Karnataka’yı da geliştirerek karşılık vereceğim” dedi.
CM Basavaraj Bommai, bunun tarihi bir yol gösterisi olduğunu ve daha önce ve asla bir daha asla olmayacağını söyledi.