Bengaluru’da bir genç polisin şantajı hakkında tweet atıyor ve daha sonra gönderilerini siliyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Bir aydan biraz uzun bir süre içinde ikinci kez, şehir polisi personeli geceleri halktan zorla para almakla suçlandı. Son olayda iki polis yakınlaştı HSR formatı iddiaya göre Çarşamba gününün erken saatlerinde özel bir şirketteki 22 yaşındaki bir stajyerden işten eve bir pedicab ile giderken zorla 2.500 Rs aldı.
Genç Perşembe sabahı bir dizi tweet ile olayı anlattı ve gece yarısı bunları “polisin talimatına göre” yaptığını söyleyerek sildi.

Gençler polisin gaspı hakkında tweet atıyor ve daha sonra mesajları siliyor

8 Aralık gecesi, bir ülkeden iki yetkili, hoysala Sampigehalli polis karakolundan polis arabası, bir doğum günü partisine katıldıktan sonra Manyata Tech Park yakınlarında eve yürüyen bir çiftten zorla 1.000 Rs almıştı. İkili parayı dijital bir cüzdan aracılığıyla ele geçirmişti. İki yetkili daha sonra açığa alındı.
Mevcut davada, Bandepalya karakolundan sanık polis memurlarının, çantasında bulduklarını iddia ettikleri “ot”u gösterdikten sonra kursiyere hakaret ettikleri iddia edilmektedir. Bu arada gencin internetten para transferi yapma teklifi polis tarafından reddedildi.
Genç, olayla ilgili tweet’lerini sildikten sonra Perşembe günü gece yarısı tekrar paylaşım yaptı: “Görevlilerle konuştum ve medya onları telefonla taciz ettiği için kaldırmamı istediler.”
O gece ne oldu?
Perşembe günü erken saatlerde, genç, iki polis memuru bisiklet taksisine yaklaştıktan sonra olanlar hakkında bir dizi tweet attı. Ayyappa Swami tapınak, HSR Düzeni, sabah 4:00 civarında. Genç, kendisini seyahatinin amacı, kişisel bilgileri ve diğer bilgileri hakkında sorguladıktan sonra, içlerinden birinin ofis çantasını aradığını ve ot gibi görünen bir şey çıkardığını söyledi. “Genç içip içmediğimi sordular, ben de kesinlikle reddettim. Beni itiraf etmeye zorladılar ve beni uyuşturucu kaçakçılığı suçundan tutukladıkları için her birine 15.000 Rs ödül alacaklarını söylediler. Beni bir tıbbi teste tabi tutmaları gerektiğini savundum. ki onlar da aynı fikirde” diye tweet attı genç.
Bu arada, iki polis memurunun söylediğine göre, genç olan pedicab sürücüsüne 100 Rs ödedi (gerçek ücret 73 Rs civarında olmasına rağmen) ve onu gönderdi.
“Bisikletle hastaneye götürüldüm. Ama hastaneye varmadan ıssız bir yerde durup hesabımda ne kadar para olduğunu sordular. Bakiyeyi (cepte) 4 bin rupi gösterdim. birini kaydet ATM ama banka kartım yanımda değildi. Sonra cüzdanımdan 2500 Rs nakit aldılar ve gitmeme izin verdiler” dedi.
DCP Baba yanıt olarak tweet attı: “Sevgili …… endişenizi ve korkunuzu anlıyoruz. Rica etmek DM’den bilgilerinizi gönderin ve mümkün olan en kısa sürede benimle ofisimde buluşun ve harekete geçeceğimizden emin olabilirsiniz. Bana ulaşabilirsiniz@9480801601.”