Biden: Jill Biden, Kenya’daki genç yetişkinlerle güvenli seks ve prezervatif hakkında konuşuyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

NAIROBI: ABD First Lady’si için eğitici bir cumartesiydi Jill Biden Kenya’da.
Güvenli seks ve flört etmeyi öğrendikleri için genç yetişkinleri övdü, kendi bankacılık sistemlerini kuran kadınların bir toplantısına katıldı ve traktör sahipleri ile çiftçileri birbirine bağlayan bir programın yardımıyla yerel girişimcilerle konuştu.
Her üç program da kadınların ve gençlerin kendilerini ve ailelerini geçindirebilmeleri için hayatlarının kontrolünü ellerine almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu hafta iki ülkeyi kapsayan beş günlük Afrika ziyaretinde Biden, bu grupları güçlendirmeye yönelik ABD destekli çabalara dikkat çekti.
Biden onlarca gençle görüştükten sonra “Bunlar gerçekten tüm insanların konuşması gereken ama bir şekilde konuşmadıkları konular ve bunlar hakkında konuşmamanın sonuçları çok korkunç” dedi. ve prezervatifler. Yerel bir gençliği güçlendirme etkinliği olan Shujaaz Konnect Festivali’nde kullanım ve doğum kontrolü.
Bu yüzden gençleri burada görmeyi seviyorum.”
Gençlerin ağ benzeri konuşmalar yaptığı bir çadırda, ona tartışmayı teşvik etmek için kullandıkları bir anket gösterdiler. İlk soru: “Artık cebimde bir prezervatif olduğunu söylesem ne dersin?”
Biden güldü. “Ve bu ilk karşılaşmaları mı?” diye sordu.
Shujaaz’ın bir temsilcisi, bu tür açık sözlü önerilerin gençlerin ve genç yetişkinlerin utangaçlıklarını yenmelerine yardımcı olduğunu ve bazen yabancılara bu tür sorular sormanın daha kolay olduğunu söyledi.
“Başlamamana şaşırdım, En büyük başarın ne?” Cebimde prezervatif olması yerine” dedi First Lady.
Festival, MTV Staying Alive Foundation ile ortak olan bir işbirliğidir. Amerikan Ajansı Uluslararası Kalkınma ve Başkan’ın AIDS’e Yardım Acil Planı için genç Kenyalılara AIDS’e neden olan HIV ile enfekte olmaktan nasıl kaçınacaklarını öğretmek için.
Beş günlük Namibya ve Kenya gezisinin dördüncü gününde olan Biden, bu haftayı HIV/AIDS eğitim programlarını ve kadınları ve gençleri iş bulmak veya iş kurmak için ihtiyaç duydukları becerilerle donatan girişimleri teşvik ederek geçirdi. .
Ziyareti, Başkan Joe Biden’ın ABD’nin, çoğu ABD tarafından göz ardı edildiğini düşünen Afrika uluslarıyla ilişkilerini derinleştirme taahhüdünün bir parçası.
Bu çabanın bir kısmı, Pekin’in artan ticaret ve yollara ve diğer bayındırlık işlerine yapılan harcamalarla elde ettiği Çin’in kıta üzerindeki etkisine karşı koymakla da ilgili.
Biden’ın ziyaretini, yaşamları ve geçim kaynaklarını tehdit eden şiddetli bir kuraklık konusunda farkındalık yaratmak için Pazar günü Kenya’nın Tanzanya sınırına yakın bir bölgeye seyahat ederek tamamlaması planlandı.
Cumartesi erken saatlerde, First Lady bir devlet toplum merkezine gitti kiberaNeşeli Kadınlar Programına katılan küçük işletme sahiplerinin bir toplantısına katılmak için Nairobi’de gayrı resmi bir yerleşim yeri.
tarafından 2009 yılında kurulmuştur. rachel rutoKenya’nın First Lady’si olan program, kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesini ve finansal katılımını teşvik ediyor.
Katılımcılar “masa bankacılığı” grupları oluşturur ve geleneksel bankalardan alamadıkları parayı birbirlerine borç verebilmek için kaynaklarını birleştirir. Bazı kadınlar iş kurmak için kredi kullandı. Bir kadın kreş açtığını söyledi.
“Kadınların diğer kadınları desteklemenin, morallerini yükseltmenin ve ailelerin ekonomik refahını artırmanın bir yolunu bulması oldukça dahice, değil mi?” dedi Biden, 2010’da Kibera’da başka bir güçlendirme programını ziyaret etti.
Biden, “Kendi kızıma ve torunuma her zaman finansal olarak bağımsız olmanın önemini öğrettim ve şimdi burada kendi bankacılık sisteminizi yönetmenin bir yolunu buldunuz ki bu oldukça inanılmaz” dedi. 29 yaşındaki torunu Naomi yakınlarda oturuyordu.
Masaya oturmadan önce Biden, kadınların evin her yerinde giydiği leso veya kanga olarak bilinen önlük benzeri bir bezle belden aşağısı sarıldı.
Ayrı bir etkinlikte Biden, traktör sahiplerini ve makinelere ihtiyacı olan çiftçileri bir araya getiren Hello Tractor’un yardım ettiği yerel işletme sahipleri, küçük toprak sahipleri ve diğer kişilerle sohbet etti.
First Lady ayrıca, 1998’de Kenya’daki ABD büyükelçiliklerine ve Tanzanya’nın Darüsselam kentine düzenlenen bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin anısına 7 Ağustos’ta Anıt Parkı’na çelenk koydu. 12’si Amerikalı olmak üzere 200’den fazla kişi öldü.
4.500’den fazla kişi yaralandı.