Biden, kilit yönetim kurulu pozisyonları için birkaç Hintli Amerikalıyı yeniden aday gösterdi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
WASHINGTON: ABD Başkanı Joe Biden Salı günü, ABD tarafından onaylanamayan önemli yönetim kurulu pozisyonları için en az yarım düzine Hintli Amerikalıyı aday gösterdi. Senato son konferansta.
118. Kongre Salı günü senatörlerin yemin töreni ve cumhurbaşkanı için seçim sürecinin başlamasıyla başladı. ABD Temsilciler Meclisi.
Biden tarafından aday gösterilerek Senato’ya gönderilenler arasında, Yönetim ve Kaynaklardan Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Verma ve Dünya Sağlık Örgütü Yürütme Konseyi ABD Temsilcisi Dr. Vivek Hallegere Murthy de vardı.
Biden ayrıca, Anjali Chaturvedi’nin Gaziler İşleri Bakanlığı Baş Hukuk Müşaviri olarak, Ravi Chaudhary’nin Hava Kuvvetleri Sekreter Yardımcısı olarak, Geeta Rao Gupta’nın Küresel Kadın Sorunlarından Sorumlu Büyükelçi olarak ve Radha Iyengar Plumb’ın Senato’ya yeniden atanmasını da gönderdi. Savunmadan Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı olmak.
Bu kilit yönetim kurulu pozisyonlarının tümü, son Kongre’de Biden tarafından aday gösterildi, ancak Senato tarafından onaylanmadı.