Bir grup transseksüel Udupi’de kantin işletiyor | Mangaluru Haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

UDUPI: Muhtemelen bölgede ilk kez, trans bireyler şehrin otobüs durağının yakınında derme çatma bir kantin başlatmak için bir araya geldiler. Yaklaşık 10 gün önce hizmete giren geçici tesis, 01:00 ile 06:00 saatleri arasında 10 Rs’ye çay/kahve ve 30 Rs’ye idli, pirinç ürünleri veya upma servis ediyor.
MBA mezunu ve bu girişimle diğer dört kişiyi destekleyen bir transseksüel olan Sameeksha Kunder, TOI’ye, “Kamuoyunun kabulü şirketin başarısı için çok önemlidir ve şimdilik şirket olumlu bir şekilde başladı” dedi. .
Poorvi, Vaishnavi, Dimple ve Chandana bu girişimi, Sameeksha’nın onlara rehberlik ederek ve işi başlatmak için 35.000 Rs vererek destekleyerek başlattı.
Dilencilik ve seks işçiliği dışında bir şey yapma ilhamı üzerine Sameeksha, “Aralık ayında Udupi bölge polisiyle bir sorun çıktı ve bizi kötü bir duruma düşürdüler. Udupi SP Akshay HM ile translar arasında bir münakaşa yaşandı. SP’nin translara seks işçiliği ve dilenme dışında bir şey yapıp yapamayacağımızı sorduğu bildirildi” dedi.
Günde ortalama 50 tabak satıyorlar ve hatta bazı müşteriler 10 Rs’ye mal olan bir fincan çay için 50 Rs ödüyorlar. “Yemek yapacak yerleri olmadığı için şimdilik benim evimde yemek yapıyorlar. Umarım yakında mobil kantinimizi yenileyebilir ve sahip olabiliriz ki muson sırasında sorun olmasın” dedi.
Bengaluru’da çok uluslu şirketlerde çalışan Sameeksha, trans bir kişi için pek çok zorluk olduğunu söyledi. “Birincisi, aile seni kabul etmiyor, toplum da kabul ediyor. Kiralık ev bulmak da zor. Yıllar içinde cinsiyet değiştirme için gitmeyi başardım ve şu anda cinsiyet onaylayıcı hormon tedavisi görüyorum. İstiyoruz, olmalı.” Ayrımcılık bitsin ki biz de ana akıma girebilelim Küçük şehirlerde sorun daha büyük Trans kabul edilme bilinci okullarda başlamalı ve mevcut sistemde devlet yetkilileri ve polis de duyarlı hale getirilmeli toplumla uğraşırken” dedi.
Bir tahmine göre, Udupi’de yaklaşık 236 trans birey var.