Birlik Bakanı Smriti Irani, Karnanataka’daki Kukke Tapınağı için Swadesh Darshan planı için çağrıda bulundu | Mangaluru Haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
MANGALURU: Sendikanın kadın ve çocukların gelişmesinden sorumlu bakanı Smriti Z Irani Salı günü çaba sarf edileceğini söyledi. Kukke Sri Subrahmanya Tapınağı – Karnataka’nın Dakshina Kannada semtindeki Kadaba taluk’un altındaki Subramanya köyünde yer almaktadır – Swadesh Darshan Şeması.
Papaz dua etti Kukke tapınağı Salı günü tapınağın Karthika Vedike’sinde öğrencilerle ‘Modern Hindistan İnşasında Gençliğin Rolü’ konulu etkileşimde bulunun.
Smriti, Birlik Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın Swadesh Darshan Programının uygulanmasına öncelik vereceğini söyledi.
Şema, tematik turist turlarının ayrılmaz bir şekilde geliştirilmesini sağlar.
“Planın eyalet hükümeti aracılığıyla uygulanması için tapınaktan merkezi hükümete bir teklif kesinlikle uygulanacaktır” dedi.
Papaz, Kukke tapınağını ziyareti sırasında kendisinin ve aile üyelerinin yeminlerinin yerine getirilmesi için dua ettiğini söyledi.
“Uzun zamandır tapınağı ziyaret etmeyi planlıyordum ve şimdi zamanı geldi. Darshan’a sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum” dedi.
Bir öğrenci tarafından sorulduğunda Irani, RSS ve ABVP ile olan ilişkisinin kendisine ulusa hizmet etmesi için ilham verdiğini söyledi.
“Oyuncuyken bile RSS ve ABVP’de gönüllü oldum. Bu, istikrarlı bir zihne sahip olmamı ve daha fazla sorumluluk almamı sağladı. Bir siyasetçi olarak insanlara hizmet etmeye ve RSS’nin ideallerini takip etmeye devam edeceğim” dedi.
Hindistan’da yapılacak G20 başkanlığı sırasında Hindistan’ın dünyadaki kadınların güçlendirilmesine vurgu yapacağını söyledi.
Irani, öğrencilere cep telefonu kullanımını azaltmalarını tavsiye etti.
“Aşırı cep telefonu kullanımı depresyona yol açar. Sadece gerekli olduğunda kullanın. Yoga, depresyon ve tüm akıl hastalıkları için en iyi ilaçtır. Ayrıca gençler bilim ve teknolojinin yanı sıra kültürümüzün değerini de öğretmelidir” dedi.
Irani, hayatının ilk yıllarındaki iniş ve çıkışlardan bahsetti ve ailenin evliliği için sadece 150 Rs harcadığını hatırladı.
“Kariyerime yetersiz bir maaşla gazeteci olarak başladım. Zengin olmam hedeflerime ulaşmamı engellemedi. Kadınlar, hayatta başarıya ulaşmak için doğru amaçla zorluklarla yüzleşmeli” dedi.
Kukke Tapınağı Yönetim Komitesi Başkanı Mohanram Sulli ve Tapınağın İcra Memuru Ningaiah hazır bulundu.