BJP, 2023 Karnataka anketlerinde tek başına gidiyor, Amit Shah | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah Cumartesi günü Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) seçimlere tek başına gideceğini söyledi. 2023 Karnataka Anketleri.
Parti işçilerini BJP’nin eyalette üçte iki çoğunluğa sahip bir hükümet kurmasını sağlamaya çağırdı.
JD(S)’ye oy vermek Kongre’ye oy vermekle aynı şey olduğu için bunun doğrudan bir yarışma olacağını söyledi.
Ayrıca halkı, BJP’ye veya Kongre liderliğindeki “tukde tukde çetesine” atıfta bulunarak bir vatanseverler partisini destekleyip desteklememeye karar vermeye çağırdı.
“Açıkçası iki taraf var ve bu sefer adil bir mücadele. Gazeteciler bir üçgen kavgası olduğunu söylüyorlar. Hayır dedim, bu adil bir dövüş çünkü JD(S)’ye oy vermek Kongre’ye oy vermek anlamına geliyor. Yani, bu düz bir kavga mı değil mi?” Şah sordu.
JD(S)’yi BJP’nin kendilerine katılacağına dair söylentiler yaymakla suçlayarak burada partili işçilere seslendi: “Karnataka’daki işçilere ve halka hiçbir partinin yanında olmayacağımızı söylemeye geldim. tek başına savaşacak ve hükümeti kendileri kuracak.”
“Elbette iki taraf var. Bir yanda BJP şeklinde bir yurtseverler örgütü var, diğer yanda tukde tukde çetesi Kongre önderliğinde bir araya geldi. Karar Karnataka halkınındır. İster vatanseverlerin yanında olun, ister bu ülkeyi bölmek isteyenlerin yanında olun” diye konuştu.
Shah, Bengaluru’daki Palace Ground’da Booth Başkanları ve Temsilcileri için BJP Sergisinde konuşuyordu.
Safran Partisi’nin Gujarat’taki büyük zaferinin altını çizen Shah, Karnataka’nın her yerinden toplanan parti işçilerine, “Bir hükümet kurmak istiyorsanız, eksik bir hükümet kurmayın, üçte iki çoğunluğa sahip bir hükümet kurun” dedi.
“Karnataka halkının ruh halini gördüm. İnsanlar (bize destek olmaya) hazır, onlara gitmemiz gerekiyor” diye ekledi.
Karnataka, Nisan-Mayıs 2023’te sandık başına gidecek.
(PTI girişi ile)