CN Ashwath Narayan, Karnataka’daki Hindistan Üniversitesi Ulusal Hukuk Okulu’na yeniden kaydoldu | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Yüksek Öğrenim Bakanı yeni bir mektupla C N Ashwath Narayan sordu Hindistan Üniversitesi Ulusal Hukuk Fakültesi (NLSIU) tarafından devletten genel başarı öğrencilerine ek olarak yurt kontenjanı kapsamında 60 öğrencinin alınmasını sağlamak.
Milli Eğitim Bakanı, “2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için 240 kontenjan var ve 60 öğrencinin ikamete tabi sayılması gerekiyor” dedi. “Geçici seçim listesinde bu garanti edilmiyorsa derhal düzeltilmelidir. Bu şekilde düzeltilemiyorsa, üniversite fazla kriterleri dikkate alarak revize edilmiş bir seçim listesi hazırlamak zorundadır. ”
Bu, bakanın hukuk fakültesinde ikamet çekincesi getirmek için izlenen prosedüre itirazları ile hukuk üniversitesine ikinci kez yazılı olarak hitap etmesidir. Narayan tüm Hint kontenjanları kapsamında seçilen öğrencilerin ikamete tabi sayılmasının doğal adalet yasasını ihlal edeceğini söyledi.
BENGALURU:
Mektup ayrıca hükümetin bu yıl üniversiteye 22 crore Rs değerinde fon sağladığına da işaret ediyordu.