Çocuklarda doğru telleri çalan Bengalurulu aşı uzmanı ‘Dr Hifive’ ile tanışın | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Ebeveynler, koğuşlarının bir doktora görünmeyi kabul etmesi için cenneti ve dünyayı hareket ettirirken, bazen hizmet etmesi için bir aşı iğnesi uygulamak için bir çocuğu uzuvlarıyla sıkıştırmak için birden fazla tıp uzmanı gerekir.
Ancak Bengaluru’daki küçük bir klinik bu alanda kendini aştı. Hatta o kadar popüler hale geldi ki, yüzlerce kilometre öteden ebeveynler çocuklarını aşı yaptırmak için buraya getiriyor. HSR Layout’taki kliniğini çocuklar için eğlenceli ve etkileşimli bir alana dönüştüren, onları sohbete çeken veya yumuşak oyuncaklarla oynamalarına izin veren Dr. Sayed Mujahid Husain ile tanışın.
Dr. Bir internet fenomeni olan Husain’in, dr_hifive adlı Instagram hesabında 2,8 lakh takipçisi var. Çocukları aşılarken çekilmiş videolarını Instagram’da barındırıyor ve çokça beğeni alıyor.
Çeşitli hastanelerde çalıştıktan sonra 2012 yılında açtığı İyi Niyet Çocuk Kliniği’nde çocuk doktoru kliniğine girerken çocuğa kitap okuyor ve gencin kişiliğinden yola çıkarak sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturacak teknikleri bir araya getiriyor. . ilişki kurmak için.
Üç yaşın altındakiler, yumruk göz açıp kapayıncaya kadar uygulansa bile kucaklanır ve şakalaşırlar. Doktor daha sonra onlara bir beşlik çaktıktan sonra onları gönderir.
Dr. Husain’in Insta takipçileri, kliniğin yerini sormanın yanı sıra, onun etkileşimli tekniklerine aşık. “Çocuk düşünüyor – gerçekten bir doktorla mıyım?” takipçisi Aisha Akthar bir video hakkında dedi. Başka bir yorumcu, onun çok dilli olarak çocuklarla ilgi uyandırma becerisine hayran kaldı.
Dr. Husain, çocuklara hızla enjekte ettiğini ve yıllar içinde sanatta ustalaştığını söyledi. STOI’ye “Bir dozu vermek muhtemelen saniyenin üçte birini alıyor” dedi. “Bileşenleri acı veren aşılar var ve bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ama aşının olabildiğince iyi yaşanmasını istiyorum. Bunun için de önce çocukla duygusal bir bağ kurmam gerekiyor.”
“Çocuk kliniğe geldiğinde kişiliğini araştırırım – kimisi içe dönüktür ve bağ kurması zaman alır, kimisi açıktır. Yaklaşımımı onlara göre şekillendiririm. 3-5 yaş arası çocuklar genellikle iğneyi görür görmez psikolojik acı hissederler. bu yüzden mümkün olduğunca saklıyorum, sohbet ederek dikkatlerini dağıtıyorum ve onlara düşünecekleri bir şeyler veriyorum – en iyi arkadaşın kim, dün kiminle tanıştın – ve eğer dalgınlarsa, resmi veriyorum” dedi. .
Dr. Husain, ebeveynlerinin Mysuru, Hosakote, Kunigal ve hatta Davanagere’den vesayetlerini aşılama için getirmelerini sağladı. Bir aşılama için bu kadar uzun yolculuklar eskiden duyulmamış bir şeydi, ancak şimdi bazıları için aşılama deneyiminin bir parçası.
2020’de, bir ebeveynin deneyimi yüklemek istemesi üzerine Instagram’da ilk video klibini sundu. “Bu çok büyük bir tepki aldı – haftada 4 milyon görüntülenme – ve ülkenin her yerinden nadiren böyle bir doktor gördüklerini belirten mesajlar aldım. Bu beni daha fazlasını yapmaya motive etti. Her video için ebeveynlerden ve aileden izin istiyorum. çoğu benden çocuklarının tepkisini yükleyip viral hale getirmemi istiyor” diye ekledi.