Edu Tours, Nk’deki okullarda geri döndü | Hubballi Haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
HUBBALLI: Okul ve kolej eğitiminin ayrılmaz bir parçası olan eğitim turları, iki yıllık Covid-19 kilitlenmesi ve kısıtlamalarından sonra geri döndü.
NWKRTC baş trafik yöneticisi Rajesh Huddar son iki yıldır okul gezisi rezervasyonu olmadığını söyledi. “Bu yıl okul gezileri için ayrı sözleşmeli otobüs talebi alıyoruz. Özellikle, Aralık ayında NWKRTC’nin 9 bölümünün tamamında rezervasyonlar zirvede” dedi.
DVEA Trust’ın Chetan Devlet Okulu GV Valasang, bu kez ortaokuldan 179 öğrencinin Mysuru ve Srirangapatna’yı ziyaret ettiğini söyledi. “Öğrencilerden ve velilerden gelen tepkiler bizi çok etkiledi. Yanıtlarını görürsek gelecek yıl öğrencileri başka bir eyalete veya ülkeye götürmeyi düşünürüz” dedi.
Hubballi’de bir okul turu operatörü olan TS Patil, eğitim departmanının eğitim turlarına geç izin verilmesi emrini verdiğini kaydetti. “Kasım ayında talimat verildiği için birçok okul bir hafta kadar tur yapamadı. Turları sadece 2-3 günle sınırlamak zorunda kaldılar. Hükümet emri çok önceden vermiş olsaydı, Kuzey Karnataka öğrencileri daha uzun süre gezebilirdi. Hubballi-Dharwad, Belagavi ve Kalaburagi’deki çoğu okul bu sefer (çocukları Mysuru’ya götürmek için) tercih etti. Sırada Coorg var. Covid sonrası bütçe kısıtlamaları göz önüne alındığında bu sefer 3 yıldızlı oteller yerine 2 yıldızlı otellerin hizmetlerini sunduk. Öte yandan otelcilik sektörü de kooperatifleşmekte ve öğrencilere imtiyazlar sağlamaktadır. Üniversite turlarının da bu yıl Şubat-Mart aylarında artmasını temenni ediyoruz” dedi.
Bir devlet okulundaki bir öğretmen, okulların hiçbirinin öğrencileri Hubballi’yi gezmeye götürmediğini söyledi. “Fakat Kundagol ve Kalghatgi devlet okulları yeterince aktif” dedi.
SS KeladimathDharwad DDPI, eğitim turlarının 31 Aralık’a kadar tamamlanması gerektiğini söyledi. Turlar sayı olarak henüz Covid öncesi günlerin zirvesine ulaşmadı. Birçok ebeveyn hala emin değil. Ekonomik koşullar da başka bir sebep olabilir” dedi.