Genç, Bengaluru’da diliyle burnuna dokunma konusunda Asya rekoru kırdı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Bir şehir okulundan 14 yaşındaki bir kız, diliyle burnuna en uzun süre dokunma konusunda bir Asya rekoru kırdı. Devashree Amar Thokale22 dakikalık başarı, Asya Uluslararası Rekorlar Kitabı tarafından kabul edildi.
Dokuz yaşında çocukluğundan beri komik bir jest olarak başlayan bu hareket, ona hem ulusal hem de uluslararası birçok ödül kazandırdı. 8 dakikalık Hindistan rekorunu kırdı ve aynısı Unique World Records tarafından kabul edildi. Dünya çapında benzersizve Hindistan Rekorlar Kitabı. Asya Rekorlar Kitabı ona ‘Büyük Usta’ sertifikası verdi ve aynı zamanda Londra’daki Dünya Rekorlar Kitabı’nda dünya rekoru sahibi.

Genç, diliyle burnuna dokunmak için Asya rekoru kırdı

Devashree’nin ailesi, çocuklarının küçük yaşta diliyle burnuna dokunabildiğini fark etmişti. “2021 Noelinde bir alışveriş merkezinde kitapların arasında geziniyorduk. Guinness Rekorlar Kitabı’ndan Hollandalı bir adamın diliyle burnuna dokunmaktan 14 dakika 1 saniye rekoru kırdığını okuduk. Ben sordum. Devashree Kızın babası ve Air Works India kabin içi GM’si Amar Bajirao Thokale, “Keşke yapabilseydi ve bunu kolayca söyledi” dedi.
“Dilimle burnuma zahmetsizce dokunmam mümkündü. Ama daha uzun süre tutmak pratik aldı. Bir ay boyunca evde pratik yaptım ve bazen canımı yaktı. Arkadaşlarıma yeni başarımı gösterdim ve onlar bunun havalı olduğunu düşündüler.” ,” diyor Electronics City’deki Triumph World School’da 9. sınıf öğrencisi olan Devashree.
Annesi, “Kızımızı cesaretlendirdik ve kendinden çok emindi ve hemen uygulamaya başladı” dedi. Trupti Amar Thokaleev kadını.
Ocak 2022’de Amar, rekoru kırmaya karar vermelerinden 20 gün sonra ilerlemesini ölçmek istedi. Devashree ona rahat hissettiğini ve başarıyı 21 dakikada tamamladığını söyledi. Amar, “Hemen bir kameraman tuttum ve dilini burnuna değdirdiği bir video çektim” dedi. Rekor 22 dakika olarak belirlendi.
Guinness gerilemesi
O zamanlar Guinness Dünya Rekorları zamanı gelmişti, ancak başvururken Amar, Covid-19 hala ortalıkta olduğu için katı protokolü öğrendi. Kayıt olduklarında, Birleşik Krallık’tan başka bir adam 50 dakikalık bir rekor kırmıştı.
“15 yaşın altındaki çocuklara bir saatten fazla izin verilmemesi gerektiğine dair bir kriter vardı çünkü bunun deformasyonlara neden olabileceğinden endişe ediliyor. O programı iptal ettim. Ancak Devashree 18 yaşına gelene kadar bekleyip tekrar deneyeceğini söyledi.” Amar’ı ekledi.