IELTS yakında adayların bireysel modülleri tekrar almalarına izin verecek | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Yabancı üniversitelere katılmak isteyen öğrenciler ve İngilizce konuşulan ülkelere göç etmek isteyen öğrenciler için büyük bir teşvik, Zorunlu İngilizce Dil Sınavının dört bileşeninin her biri – Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS)—Yurt dışına çıkma umutlarını aydınlatmak için daha iyi bir puan almayı amaçlayan adaylar tarafından kısa süre sonra bireysel olarak tekrar alınabilir.
Şu anda, adayların Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma gibi tüm bölümleri 15.500 Rs’den fazla bir ücret ödeyerek tekrar almaları gerekmektedir. Bengaluru, İngilizce dil sınavına en çok başvuranlardan birine sahiptir.
Adaylar, IELTS yeniden test seçeneğinin daha iyi puan almaya yardımcı olduğunu söylüyor
IELTS, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD’ye gitmek isteyen öğrenciler ve göçmen adayları için önde gelen İngilizce sınav seçeneğidir. İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin IELTS Academic sınavına, göç etmek isteyenlerin ise dört bileşenli IELTS General Training sınavına girmeleri gerekmektedir. Tüm bileşenlerde dokuza varan puanlarla, en iyi performans gösterenler İngilizce’nin “uzman kullanıcıları”, yedisi “iyi kullanıcılar” ve beşi İngilizce’nin “mütevazı kullanıcıları” olarak ilan edilir.
Hindistan’da IELTS yürüten Melbourne merkezli Uluslararası Eğitim Uzmanları’ndaki (IDP) kaynaklar, daha iyi bir puan için dinleme, okuma, yazma veya konuşma için bireysel olarak yeniden ortaya çıkma seçeneğinin birkaç ay içinde başlatılacağını söyledi. Bu, puanlarının bir kısmından memnun olmayanlar için büyük bir rahatlama olarak geliyor. Bir IDP temsilcisi, “Puanlarını yükseltmek isteyenler için bölümlerden herhangi birini yeniden alma seçeneği önümüzdeki aylarda tanıtılacak ve yeniden testin maliyet yapısı da kısa süre içinde duyurulacak” dedi.
Yeni seçenek, hem akademik hem de genel eğitim seçeneğinde puanlarını yükseltmek isteyen adayların başvurularında yardımcı olacaktır, çünkü özellikle göç etmek isteyenler Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda gibi ülkeler tarafından seçilme şansı daha yüksektir. her alanda iyi puanları var. Hoodi’nin direktörü Madhu Prasad, “Konuşma ve yazmada yalnızca altı ve yedi puan aldım ve bu, göçmenlik havuzundan çekilme şansımı tehlikeye atıyor” dedi.
IDP, “IDP-IELTS yeni sınav seçeneğini öne çıkarıyor, ancak son tarih henüz açıklanmadı. Ücret ayrı bir bileşen için ve tartışılıyor. Resmi bir duyuru yapılacak ve resmi web sitesinde yayınlanacak.” resmi parmak.