İki Hintli öğrenci Amerikan gölünde boğuldu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
HOUSTON: Trajik bir olayda, iki Hintli öğrenci Telangana Polis, Şükran Günü hafta sonu boyunca Missouri’deki Ozarks Gölü’nde boğulduğunu söyledi. Kurbanların 24 yaşında olduğu belirlendi Uthej Kuntave 25 yaşında Şiva Kelligari tarafından Missouri Eyalet Karayolu Devriyesi.
Telangana’dan iki Hindistan uyruklu Cumartesi günü Missouri’deki Ozarks Gölü’nde boğuldu. Kurbanların detayları hemen bilinmiyordu.
Telangana Bakanı KT Rama Rao bir tweet’te, ekibinden kurbanların ailelerinin kalıntıları mümkün olan en kısa sürede kurtarmasına yardım etmelerini istediğini söyledi.
Missouri Eyalet Otoyol Devriyesi’nin Twitter sayfasında Pazar günü tweet atılan ilk müdahale ekipleri, Cumartesi günü saat 14:20’de ikisinin yerini bulmak için yardım isteyen bir çağrı aldı.
Olay, gölde yüzmeye giden Kunta’nın yüzeye çıkamayınca meydana geldi. Polis açıklamasına göre, arkadaşı Kelligari daha sonra Kunta’yı kurtarmak için göle atladı, ancak yine yüzeye çıkmadı.
Polis, Kunta’nın cesedinin Cumartesi günkü olaydan iki saat sonra kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldığını, Kelligari’nin cesedinin ise Pazar günü geç saatlerde bulunduğunu söyledi.
Polis kayıtlarına göre, her ikisinin de olay yerinde öldüğü açıklandı.
İkilinin kaldığı Airbnb’nin yöneticisi, yardım için duyduklarını duyduktan sonra acil servisleri aradığını söyledi.
Ben 911’i aradım, kızım da 911’i aradı” dedi.
Yerel televizyon kanalı KY3.com’a “Kardeşim suya atladı ve onu kurtarmaya çalıştı, ancak kanoya vardığında çoktan gitmişti” dedi.