İki kişi, 6 Ocak’ta bir Capitol polis memuruna düzenlenen saldırıdaki rollerinden dolayı hüküm giyecek

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

WASHINGTON: İki adam, 6 Ocak 2021’deki isyanın ertesi günü ölen ABD Kongre Binası polis memurunun biber gazı saldırısındaki rolleri nedeniyle Cuma günü cezalandırılacak ve ailesi hakimden saldırganlara mümkün olan en ağır cezayı vermesini istiyor .
Savcılar 7,5 yıl hapis istiyor Julian Khater32, Memur Brian’a biber gazı sıktı Hasta ve diğer iki polis memuru ve geçen yıl iki kez polise saldırmaktan suçunu kabul etti.
Sicknick ertesi gün felç geçirerek öldü. Adli tabip Francisco J. Diaz daha sonra ölümünü doğal nedenlere bağlasa da, Washington Post’a 6 Ocak 2021’de “olan her şeyin” ölümünde rol oynadığına inandığını söyledi.
Binlerce Donald Trump destekçisi, seçim kaybını geri almak için o gün Kongre Binası’na baskın düzenledi.
Batı Virginia, Morgantown’dan 41 yaşındaki George Tanios, geçen yıl sınırlı gerekçelerle düzensiz davranışla ilgili küçük suçlamalardan suçunu kabul etti ve savcılar yargıçtan, tutuklu yargılandığı süre boyunca kendisine saygı gösterilmesini istiyor. Avukatları hakime, müvekkillerinin yaptıklarından dolayı “çok üzgün” olduğunu söylediler.
Cuma günkü cezanın verilmesinden önce, Sicknick’in akrabaları ABD Bölge Yargıcı Thomas Hogan’a mektuplar göndererek ondan mümkün olan en ağır cezaları vermesini istedi.
Sicknick’in annesi Gladys Sicknick, oğlunun saldırganına hitaben, “Nasıl bir yetiştirilme tarzına sahip olduğunuzu bilmiyorum… çocukluğunuzda yanıltıcı doğru ve yanlış anlayışınıza katkıda bulunan neler oldu, bilmiyorum,” diye yazdı. “Annen olsaydım senin gibi bir oğlum olduğu için utanırdım. Sana bakmaya dayanamazdım – bir daha asla. Şimdi böyle hissediyorum. Bu son olsun efendim. Akşamdan kalma.”
Brian Sicknick’in kardeşi mektubunda Kenneth Sicknick sanıklardan birinin adını vermeyi reddetti.
“İnsanların isimleri var. Köpeklerin isimleri var. Evcil hayvanların isimleri var. İki sanık isim taşımaya veya bu şekilde hitap edilmeye layık değil” diye yazdı.
Khater ve Tanios, Kongre Binası’na yapılan saldırıyla ilgili olarak suçlanan 950’den fazla kişiden ikisi. Kaos sırasında dört katılımcı öldü ve Sicknick dahil beş polis memuru daha sonra bazıları intihar ederek öldü.
Savcılar, Tanios’un ayaklanmadan önce Washington’a gitmeden önce New Jersey’deki Khater’i almak için Batı Virginia’daki evinden arabayla ayrıldığını söylediler.
Bir mitinge katıldıktan sonra, Kongre Binası’na giderken kalabalığa katıldılar, ancak binaya girmeyi veya seçim oylarının onaylanmasını engellemeyi amaçladıklarına dair hiçbir kanıt yok.
Kullanmadıkları iki kutu ayı spreyi ve biri Khater’in kullandığı iki kutu biber gazıyla geldiler.
Bir videoda, Khater’in Tanios’un sırt çantasına uzanmadan önce “Bana o ayı kakasını ver” dediği duyulabilir.
“Office Sicknick’in o günün travmatik olaylarına çok yakın olan trajik ölümü, tarafından işlenen suçun ciddiyetinin altını çiziyor. Khatersavcılar ceza notlarında hakime yazdılar.
Khater’in avukatı da hakimden hapis cezası vermesini istiyor ve müvekkilinin Mart 2021’de tutuklanmasından bu yana tutuklu olduğunu, “insanlık dışı koşullara” tabi tutulduğunu ve halihazırda ailesinin Lübnan’dan kaçışına kadar uzanan ıstırap çektiğini belirtiyor. İsrail ve Hizbullah arasındaki savaş.
Avukatı Chad Seigel, yargıca verdiği ceza notunda, “Anın harareti ya da bombalanırken Lübnan’dan kaçmaktan kaynaklanan travmanın eklenmesi, Julian’da bir şeyler harekete geçti,” diye yazdı.