“İnsanlık neredeydi?” Memphis’ten öldürülen adamın annesine sorar

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

WASHINGTON: Memphis polisi çarptı Grup Nichols 29 yaşındaki siyahi adamın annesi Cuma günü yaptığı açıklamada, kafasının “karpuz gibi” şişmiş ve boynunun kırılmış olduğunu söyledi.
Satır Vaughn Wells CNN’e verdiği bir röportajda, 7 Ocak’ta trafik durması sırasında beş polis memuru tarafından dövüldükten sonra kocasıyla birlikte hastaneye koştuğunda oğlunun öldüğünü bildiğini söyledi.
“Eşim ve ben hastaneye gittiğimizde oğlumu gördüğümde çoktan gitmişti. Onu ezmişler, her yerinde morluklar vardı.” kuyular dedi gözyaşlarıyla.
“Kafası karpuz gibi şişmişti. Şişlikten boynu kırıldı. Boynunu kırdılar” dedi.
“İnsanlık neredeydi? Oğlumu piñata gibi dövdüler.”
“Oğlumu döverek öldürdüler”
Nichols Memphis polisinin dikkatsiz araç kullandığını söylediği için durduruldu.
Aile avukatı Ben, bir kovalamacanın ardından “polis, tanınmaz hale gelene kadar ona saldırdı” diyor. kırıntı ve Antonio Romanucci yaptığı açıklamada söyledi.
Nichols, üç gün sonra aldığı yaralardan öldü.
Dava, polisin Afrikalı Amerikalılara kötü muamelesi üzerine kaynayan öfkenin ortasında ülke genelinde şiddet korkusunu ateşledi.
Eşi, Nichols’un üvey babası ve önde gelen bir sivil haklar avukatı olan Crump ile bir kanepede oturan Wells, Cuma günü geç saatlerde polis tarafından yayınlanması beklenen olayın videosunu görmediğini ancak bunun olduğunu anladığını söyledi. “korkunç”. .”
Haftanın başlarında, oğlunun uyuşturucu kullanmadığını veya silah taşımadığını ve polisin evlerinin yakınında durduğunu söyledi.
CNN’e oğlunun uzun olmasına rağmen sadece 68 pound ağırlığında olduğunu ve beş ağır polisin onu neden dövmek zorunda kaldığını merak ettiğini söyledi.
Memurların daha ciddi birinci derece cinayetten ziyade birinci derece cinayetle suçlandığını kabul ettiğini söyledi.
“Bu memurlara yöneltilen suçlamalar iyi suçlamalar. Bunlar geçerli olacağını düşündüğüm suçlamalar.”
“Kendi ailelerini küçük düşürdüler. Siyah toplumu küçük düşürdüler” dedi.
“Onlar için gerçekten üzülüyorum. Çünkü bunu yapmak zorunda değillerdi.”