Karnataka ahlaki eğitim, yoga öğretmek için radyoya gidiyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: 1-9. sınıf öğrencileri Pazartesi gününden itibaren haftanın dört günü ahlak eğitimi, beceri eğitimi, yoga ve sağlık eğitimi konularında 25 dakikalık radyo dersleri alacaklar.
Devlet Eğitim Araştırma ve Öğretim Dairesi (DSERT) bu girişimi Pazar günü yayınladığı bir genelge ile duyurdu ve girişimin, öğretilen içerik açısından tüm okullardaki öğrenciler arasında eşitliği sağlayacağını söyledi. Dersler pazartesiden perşembeye 14:35 – 15:00 saatleri arasında yapılır. Karnataka’daki All India Radio’nun 13 istasyonu ve üç istasyon tarafından yayınlanacaklar. Canlı Bharati Kalaburagi ve Bengaluru dahil olmak üzere istasyonlar.

sınıflar

Ayrıca YouTube’da ve öğrencilerin daha sonra dinlemesi için bir uygulama platformunda kullanıma sunulacaktır. Hükümet, ahlaki eğitimin bu akademik yıldan (2022-23) itibaren okul müfredatının bir parçası olacağını duyurmuştu. Ancak eğitim öğretim yılının son çeyreğine girmesine rağmen herhangi bir müfredat açıklanmadı.
Moiddin Kuttidevlet başkanı, SDMC koordinasyon forumu, radyo derslerini değerlendirme sisteminin bir parçası olarak görmezken, müfredatlarında onlara ek koçluk sağlayacaklarını söyledi.
AIR program direktörü SR Bhat, programın farklı sınıflar için farklı içeriğe sahip olacağını ve ders kitabına yönelik olduğunu ve eğitim departmanı tarafından oluşturulduğunu söyledi.
Ders programlarının okullara verildiğini belirten Ersoy, Şubat ayının son haftasından itibaren SSLC öğrencilerinin birer aylık eğitime başlayacağını sözlerine ekledi. Covid durumunun Temmuz lansmanını şimdiye kadar ertelediğini söyledi.
Bölümün teknoloji eğitimini mümkün kılmaya yönelik yeni girişimi, 25 yıldır bilgi-eğlence odaklı olarak 1’den 8’e kadar olan öğrenciler için yürütülen Baandani programının bir parçasıdır. Bhat, önceki Baandani programlarının ahlaki eğitim, sağlık veya yoga içermediğini söyledi.
Girişim, öğrencilere akademisyenleri için rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. Dersler, öğrencilerin yaşlarına uygun öğrenme çıktıları edinmelerini sağlar. 4. ve 5. sınıf öğrencileri de müfredatlarıyla ilgili dersler almaktadır.
Kaveri B, Devlet Proje Direktörü, Sarva Shikshana Abhiyandevlet okullarına odaklanıldığını ve diğer okulların bu girişimden faydalanmasını engelleyen hiçbir şeyin olmadığını söyledi.