Karnataka bütçesi: içki içenlere tezahürat yapın ama damıtıcılar somurtkan | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

Yakın geçmişte birbirini izleyen hükümetler, özellikle iki pandemi yılı boyunca, özel tüketim vergilerini ve ek tüketim vergilerini artırdı. likör Hayal kırıklığı yaratan gelirleri telafi etmek için, Başbakan Basavaraj Bommai, sarhoşların neşelenmesine neden olan denenmiş ve test edilmiş yolu terk etti.
2022-23’te içki satışlarından elde edilen gelir arttı ve tüketim vergisi dairesinin bu mali yılın sonuna kadar 33.000 Rs’yi öksürmesi bekleniyor, bu da başlangıçtaki 29.000 Rs hedefini ve revize edilmiş 32.000 Rs hedefini aştı. Kelimenin tam anlamıyla yükseğe çıkan ve tüketim artışına güvenen Bommai, yeni vergi dairesi için tüketim vergisi dairesi için 35.000 Rs crore gelir hedefi belirledi.
Bununla birlikte, likör üzerindeki MRP aynı kalır. Bommai, sektör için bir erteleme olarak, arak ve içki tüccarlarının dükkan kirası borçları üzerindeki faizinden feragat edilmesini sağlayan Karasamadhan Planını da duyurdu. arak 2007’de yasaklanırken, içki satışına sadece iki semtte izin veriliyor: Udupi ve Dakshna Kannada. Birçok tüccar, tek başına faiz 170 Rs tutarında olmak üzere, kiraları ve borçları 400 Rs tutarında temerrüde düşmüştü. Tüketim Ek Komiseri SL Rajendra Prasad, “Faizden feragat edilmesiyle, tüccarların programdan yararlanacağını ve aidatlarını gecikmeden ödeyeceğini umuyoruz” dedi. Bununla birlikte, içki endüstrisi henüz kutlama yapmıyor, çünkü üreticiler hükümetin temel likör fiyatlarını – hükümetin içki satın aldığı fiyat – artırma talebini görmezden geldiğini söylüyor. “18 paspasın temel fiyatları, artan üretim maliyetlerine rağmen yedi yıldır revize edilmedi. Karnataka Damıtma ve Bira Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Shivalingaiah, “Bu bütçe bizi hayal kırıklığına uğrattı” dedi.