Karnataka hükümeti tüm devlet üniversiteleri için tek oran planlıyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Devlet üniversitelerini yüceltmek için kamçılamak ücretler Yüksek Öğrenim Bakanlığı, keyfi olarak, farklı üniversitelerdeki dersler için tek tip bir ücret yapısının getirilmesini ve sınav ücretleri ve spor ücretleri gibi diğer ücretlerin düzenlenmesini önermiştir. Bu konuda adımlar önermek için bir uzmanlar komitesi oluşturulmuştur. Sruthy Susan Ullas.
Teklif kapsamındaki tüm bağlı ve merkez üniversiteler için geçerli olacaktır. Karnataka Eyalet Üniversiteleri Yasa 2000. Eyalette 25 devlet üniversitesi var. Komite ayrıca sınavlara girme, değerlendirme ve sonuçların açıklanması için tek tip bir zaman çerçevesine bakacaktır.
Üniversiteler arasında aynı dersler için alınan ücretlerde bir birlik olmaması ayrımcılığa yol açmaktadır. Bazı üniversitelerin keyfi olarak harçlara zam yaptığı hükümetin dikkatini çekti. Bazı durumlarda, sınav ücreti öğrenim ücretinden daha yüksektir. Bazıları ise spor faaliyetleri düzenlemeden spor ücreti topluyor. Bütün bunlar, dezavantajlı geçmişlere sahip öğrenciler için yüksek öğretimi erişilemez hale getirdi ve bu üniversitelerin amaçlarını ve özlemlerini engelledi” dedi.
Ayrıca kabine, komiteden sınavlara girmek, sonuçları değerlendirmek ve duyurmak için tek tip bir zaman çizelgesine bakmasını istedi. “Birçok üniversitenin değerlendirme ve sonuçların açıklanması için bir son tarihi yoktur. Genelgede, sınav işlerinde görev alan öğretim üyeleri ve öğretim dışı personel için de tek tip ücrete ihtiyaç duyulmaktadır” denildi.
Uzman komitesi var Prof B Thimme GowdaBaşkan Vekili, Karnataka Eyaleti Yüksek Öğretim Kurulu, başkan olarak, birçok devlet üniversitesinin rektör yardımcıları ve katipleri ile üye olarak. Üniversiteler, diğer hususların yanı sıra, iki yılda bir yapılabilecek harç ve artışların hesaplanmasına karar vermek için, kuruluş yıllarına göre dört kategoriye ayrılmıştır.