Karnataka kolej profesörü, öğrenciye ‘Kasab’ dedikten sonra görevden alındı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
UDUPI: Karnataka’daki bir üniversitede yardımcı doçent olan bir öğrencinin, kendisine terörist dediği iddiasıyla sınıfta profesörle tartıştığını gösteren bir videonun internette yayılması üzerine derslere girmesi yasaklandı.
Pazartesi günü bir tweet’te, üniversite yetkilileri “etkilenen personelin soruşturma bitene kadar derslerden men edildiğini” belirtti.

Manipal University'de öğrenci

Viral videoda, bir mühendislik öğrencisinin profesörünü sorguladığı görülüyor. Ayrıca profesörün öğrenciden özür dilediğini duyarsınız.
Enstitü bir tweet’te, enstitünün olayla ilgili soruşturma başlattığını söylüyor.
“Kurumun bu tür davranışlara müsamaha göstermediğini ve bu münferit olayın yerleşik politikalara göre ele alınacağını herkesin bilmesini istiyoruz. Enstitü, kampüsteki en büyük çeşitliliğe sahip olmaktan gurur duyuyor ve kast, din, bölge, cinsiyet vb.
Videoda profesörün öğrenciyi sakinleştirmeye çalıştığı görülüyor ancak öğrenci “Bu ülkede Müslüman olmak ve bununla her gün yüzleşmek komik değil. Oğlunla böyle mi konuşuyorsun? Ona bir teröristin adıyla mı hitap ediyorsun? Bu kadar insanın önünde bana nasıl böyle hitap edersin? Bana öyle seslenemezsin.”
Olaydan sonra öğrencinin paylaştığı bildirildi: “Merhaba millet, bir öğrencinin öğretmenine ırkçı yorumların kabul edilemez olduğunu söylediği bir videoyu hepiniz görmüşsünüzdür. kabul edilemez bir isim, “Kasab”, bu ülkenin gördüğü en büyük teröristlerden biri. Şakaydı, bir insanın kimliğini sorgulamak için yeterince geçerli bir sebep olamaz. Ancak, öğretmenle görüştüm ve Özür dilemeyi gerçekten kastettiğini anladı ve biz bir öğrenci topluluğu olarak bunu gerçek bir hata olarak görmemize izin vermeliyiz Kafasında neler döndüğünü anlıyorum ve bunu kastetmediğine inanmak isterim. hayran kaldık ama bu sefer görmezden gelinebilir. Bu konuda bana destek olduğunuz için teşekkür ederim. Çok şey ifade ediyor. Selamlar”.