Karnataka Kvs’de 1 bin gönderi boş | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Karnataka’daki Kendriya Vidyalayas’ta açık öğretim ve öğretim dışı personel sayısı 1000’in üzerindedir.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre toplam 14.461 açık pozisyon var. KV’ler tüm ülke boyunca. Maksimum, 1.227 gönderinin boş olduğu Madhya Pradesh’te, ardından Tamil Nadu (1.220), Karnataka (1.053) ve Batı Bengal (1.043) geliyor.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, kontenjanların doldurulması süreci son zamanlarda ilanların yayınlanmasıyla başladı. Çok KV’ler sözleşmeli olarak işe alınan lider konuk öğretim görevlileri.
KV Sangathan Bengaluru bölgesinde, Mayıs 2020 itibarıyla 52.778 öğrenciye hizmet veren Malleswaram okulunda ikinci vardiya dahil 52 KV bulunmaktadır. KV’lerin gruplandırıldığı 25 bölge vardır. Okullar, savunma personelinin, merkezi hükümet kuruluşlarının ve devlet kurumlarının çocuklarını kabul etmektedir. Özel sektörden gelen çocuklar koltuk müsaitliğine bağlı olarak kabul edilmektedir.
Bir KV öğretmeni, “Tüm kurumlarda olduğu gibi, insanlar diğer tesislerin ve altyapının daha iyi olduğu şehirlerde kalmaya istekli olduğundan, kırsal bölgelerdeki okullarda daha fazla boş kontenjan olması muhtemeldir” dedi.
Eylül ayında Kendriya Vidyalayas’taki öğretmen nakilleri, bir akademik yılın ortasında yapılan ve çocukların eğitimini aksatan aynı şeyle ilgili endişelerini dile getiren veliler ve öğrenciler arasında heyecan yaratmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’na göre, rasyonelleştirme ve yeniden dağıtım çalışmasının bir parçası olarak 1.455 öğretmen idari gerekçelerle transfer edildi. Yeni geçici okula 489 öğretmen katılırken, geri kalanlar Merkezi İdare Mahkemesi’ne başvurarak aynı okulda kalmalarına izin verilmesini savundu. CAT kararlarına göre 800 öğretmen eski okullarına döndü.
Bakanlık daha sonra, salgın nedeniyle önemli öğrenme kaybının meydana geldiğini söyleyerek ve her okulda yeterli öğretmenin bulunmasını sağlamak için öğretmenlerin yeniden dağıtılması ve rasyonelleştirilmesi gerektiğini söyleyerek yıl ortası transferlerini gerekçelendirdi. Bu arada bakanlık, kamu-özel ortaklığıyla iki Sainik okulu açacağını söyledi. Yatılı okullar Belagavi ve Mysuru’da yer alacaktır.