Karnataka mantri BC Nagesh: Öğretmenin öğrenci Kasab’ı çağırması sorun olmamalı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Politikacıların birbirlerine “Ravana” ve “Shakuni” diye hitap etmesi sorun olmazsa, bir yardımcı doçentin bir öğrenciye “” diye hitap etmesi için hiçbir neden yok.kasapKarnataka ilk ve orta öğretim bakanı B.C. Nagesh, Salı günü Manipal Teknoloji Enstitüsü’ndeki olayın yol açtığı öfke hakkında “Bu büyük bir anlaşma olmalı,” dedi.
Nagesh gazetecilere, öğrenciyi terörist olarak ima eden viral bir videoda görülen ve ardından kendisini özür dilemeye zorlayan bir patlama ile karşı karşıya kalan öğretmenin yaptıklarını söylememesi gerektiğini söyledi. Her iki tarafın da onu gömmeye karar vermesinden sonra bile patlak veren tartışmaya atıfta bulunarak, “Ancak bir oy bankasına başvurmak sadece siyasi” dedi.
Bakanın yorumu, BJP ve müttefiklerinin ayaklandığı bir günde geldi. Kongre Başkan Mallikarjun Kharge, Gujarat’ta bir ankette Başbakan Modi’ye karşı “100 başlı Ravana” diye bağırıyor.
Udupi merkezli enstitü, bu sözü resmen kınadı ve öğretmenin sınıfa girmesini şimdilik yasakladı. “Görüşmede bile o kadar çok konuştuk. Sorun olmaz. Biri Kasab’tan bahsederse olur. Neden?” dedi Nagesh.
Bir görgü tanığının kaydettiği videoda, ismi açıklanmayan öğretmenin öğrencinin karşısına çıkınca “şaka” diyerek yorumunu savunduğu görülüyor. “26/11 komik değil. Bu ülkede Müslüman olmak ve böyle şeylerle karşılaşmak komik değil. Sınıftaki herkesin önünde bana nasıl terörist damgası vurursunuz? ‘Özür dilerim’ tek başına yardımcı olmaz efendim. “diyor öğrenci.
Yardımcı doçent, amacının öğrenciyi terörist olarak etiketlemek olmadığı konusunda ısrar edince, yardımcı doçent, “Oğlunuzla böyle mi konuşmak istiyorsunuz? Ona bir teröristin adıyla mı hitap ediyorsunuz?”