Karnataka meclisi anketleri: Gali Janardhana Reddy, Gangavathi’den yarışmak için siyasi parti kurdu | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: O zamanlar ortaya çıkan BJP ve 15 yıl önce Karnataka’da kötü şöhretli yasadışı madencilik dolandırıcılığıyla eşanlamlı, Gali Janardhana Reddy Başına gelenlerden ve ülkede hüküm süren siyasi durumdan duyduğu tiksintiyi gerekçe göstererek Pazar günü kendi siyasi örgütünü kurdu.
Siyasi grup, Kalkınma Devlet Odaklı Parti anlamına gelen Kalyana Rajya Pragati Paksha (KRPP) olarak adlandırıldı ve Reddy, Koppal’daki Gangavathi’den doğrudan seçimlere katılmaya karar verdi.
Karnataka’daki yasadışı madenciliğin temel taşı olarak adlandırılmasından on iki yıl sonra, siyasi açıdan güçlü üç Reddy kardeşin ortası, BJP’nin onun yeniden üretim tekliflerini sürekli reddetmesinin ardından tek başına aktif siyasete dönmeye karar verdi. BT.
Reddy, “2018 seçimleri sırasında, ben siyasetten uzakta Ballari’deyken, İçişleri Bakanı Amit Shah medyaya yaptığı açıklamada BJP’nin benimle hiçbir ilgisi olmadığını ve bunda daha çok payı olmadığını belirtti. Ancak iki gün sonra en iyi arkadaşım B Sriramulu benden Delhi’ye gelmemi istedi ve Shah’ın benimle tanışmak istediğini söyledi. Shah benden Sriramulu ve Yediyurappa için çalışmamı istedi ve hazırlıksız yakalandığı için ifadesinin harfi harfine okunmaması gerektiğini söyledi. Bana gönüllü olarak, seçimden kısa bir süre sonra partiyi geliştirmek için partide bir makam sahibi olacağımı söyledi. Ancak sabahın erken saatlerinde CBI tarafından pusuya düşürüldüm.
Reddy, onlarca yıldır yasal olarak madencilik yapmasına ve 5.000 kişiye iş sağlamasına rağmen kendisine “iftira atan” yasadışı madencilik dolandırıcılığından 12 yıl sonra, CBI’nin bu yıl Eylül ayında kendisine karşı dava açtığını ve serbest bırakılmasının istendiğini söyledi. Ballari’den kaldırıldı.
Reddy, “Bu, kızımın bir kız çocuğu doğurduğu ve doğum sonrası bakım için evimizde bulunmanın adet olduğu bir dönemdeydi” diye hatırlıyor.
Daha sonra Reddy, mahkemeye başvurduğunu ve Ballari’de kalmak için bir aylık uzatma aldığını söyledi, ancak CBI, bunun maden baronunun bölgede kalmasının sadece bir bahanesi olduğuna dair bir karşı dava açtı.
“29 Eylül sabahı 5:30’da Bengaluru-Haydarabad’dan bir CBI ekibi kapımı çaldı ve birkaç gün önce dünyaya gelen kızım ve torunumla tanışmak istedi. Sabahın erken saatlerinde yağmurun ve soğuğun ortasında, kızım Brahmini ve ikinci torunum kapımın önünde fotoğraflandı. Bu aşağılanma, birçok meslektaşım ve ailemin dediği gibi, yakın arkadaşım ve kardeşlerim MLA iken BJP hükümetinin merkezde ve eyalette iktidarda olmasına rağmen gerçekleşti. Bu bardağı taşıran son damla oldu” diye ekledi.
Reddy, istifaya zorlanan ve partide köşeye sıkıştırılan BJP patronu BS Yediyurappa ile “baba-oğul” ilişkisini paylaşmasına ve “evlatlık oğlu” Sriramulu ve BJP MLA’ları olan kardeşlerinin artan servetini paylaşmasına rağmen, şunları söyledi: kimseden yeni partisine katılmasını istemedi.
Reddy, yeni partinin oyları BJP lehine bölmek için bir hile olabileceği yönündeki spekülasyonlar üzerine şunları söyledi: “Beni tanıyanlar şunu da biliyor ki ben doğru siyaset yapmıyorum. Yeni tarafımın ilk çıkışını muzaffer bir şekilde yapacağımdan eminim.”
Reddy, Koppal’daki Gangavthi’den şahsen savaşacağını ve kendisinin ve eşinin seçmen kütüğünde olması dışında orada zaten bir ev kiraladığını söyledi.
“Koltukların geri kalanı için, KRPP’nin kaç koltuk için yarışacağını ve bu adayların kim olacağını duyurmak için önümüzdeki aylarda eyaleti gezeceğim” dedi.
Reddy, önümüzdeki 10 ila 15 gün içinde parti sembolünü, bayrakları ve propaganda malzemelerini piyasaya süreceğini söyledi.
Bundan kısa bir süre sonra da 2023 seçimleri için aday listemle birlikte manifestomu yayınlayacağım” dedi.