Karnataka’da kadına ‘uygunsuz’ davranan polis memuruna dava | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Bir polis müfettişi, bir dolandırıcılık davasında yardım istemek için kendisine yaklaşan bir kadınla uygunsuz davrandığı iddiasıyla başı belaya girdi.
Kadının üst düzey bir IPS yetkilisine şikayette bulunmasının ardından, bir departman soruşturması başlatıldı.
Kadın, bir iş adamına verdiği 15 lakh Rs’yi geri almak için Kuzey Doğu Bölümü’ndeki bir karakol müfettişine başvurmuştu. İfadesini kaydettikten sonra, müfettiş ona kişisel cep telefonu numarasından mesaj göndermiş olabilir. Mesajlardan utandı ve ona cevap vermedi. Ancak yakın zamanda, iddiaya göre onu telefonundan aradı ve kendisini karakolda ziyaret etmesini emretti. Müfettişin ziyareti sırasında kendisine bir kutu kuru meyve ve bir otel odasının anahtarını verdiği iddia edildi.
Kadın, “Eşyaları aldığımda şok oldum. Onları almayı reddettim ve istasyondan çıktım” dedi. Kodigehalli karakolundan bir kadın memur aracılığıyla kendisini sakinleştirmeye çalışıldığını, ancak sonuç alınamadığını iddia etti.
IPS görevlisi bu şikayetin alındığını kabul etti ve DCP (Kuzeydoğu) Laxmi Prasad’ın ACP (Yelahanka) R Manjunath’a bir soruşturma yürütmesi talimatını verdiğini söyledi. Müfettişe o zamandan beri izne gitmesi emredildi.