Kıdemli gazeteci K Satyanarayana, Bengaluru’da 82 yaşında vefat etti | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Kıdemli gazeteci K Satyanarayana hayatını kaybetti Pazar günü Bengaluru’da 82 yaşında.
Gazeteci yaşa bağlı rahatsızlıklardan muzdaripti. Jayanagar’daki evinde son nefesini verdi.
Satyanarayana geride bir eş ve bir kız bırakır. Son ritüelleri akşam gerçekleşecek.
Gazetecilik mesleğine ‘Taynadu’ adlı bir gazete ile başladı ve daha sonra ‘görevi’ yaptı.Kannada prabha‘, otuz yılı aşkın bir süredir önde gelen bir Kannada günlük gazetesi ve daha sonra editörü oldu.
Devletin ve milletin güncel siyasi ve ekonomik meselelerine ışık tutan yazı ve köşe yazılarıyla tanındı, yaşlılığında bile birkaç gazetede köşe yazıları yazdı.
Karnataka Eyalet Başbakanı Basavaraj Bommai ve muhalefet lideri Siddaramaiah, Satyanarayana’nın vefat ettiğini duyurdu.

ಅವರ ಈ ದುಃಖವನ್ನು ಸಹಿಸುವ ಭಗವಂತ ಭಗವಂತ ನೀಡಲಿ ಪ್ರಾರ್ಥಿಸುತ್ತೇನೆ ಪ್ರಾರ್ಥಿಸುತ್ತೇನೆ. yaklaşık 2/2

— Basavaraj S Bommai (@BSBommai) 1673160242000
“Günlük Kannada Prabha’nın editörü olan kıdemli gazeteci K Satyanarayana’nın ölüm haberini duyduğuma çok üzüldüm. Ölen ruh için dua ediyorum. Kannada gazeteciliğinde benzersiz bir iz bıraktı ve ilham kaynağı oldu. birçok insan,” diye tweet attı Bommai.

ಪ್ರತಿಭೆ, ಬದ್ಧತೆ ಕಸಬುಗಾರಿಕೆಗೆ ಹೆಸರಾದ ಪತ್ರಕರ್ತ ಕೆ ಕೆ ಕೆ ಅವರ ನಿಧನದಿಂದ ಬಹುಕಾಲದ ಆತ್ಮೀಯ ಸ್ನೇಹಿತರನ್ನು ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಕ ಅವರ ಅವರ ಅವರ ಅವರ ಅವರ ಅವರ ಅವರ ಅವರ ನಿಧನದಿಂದ ನಿಧನದಿಂದ ನಿಧನದಿಂದ ನಿಧನದಿಂದ

— Siddaramaiah (@siddaramaiah) 1673165062000
Satyanarayana’yı yeteneği, özverisi ve profesyonelliğiyle anan Siddaramaiah, “Uzun süredir çok sevdiğim bir arkadaşımı kaybettim… Ailesine başsağlığı diliyorum. Ruhu şad olsun” dedi.
(PTI girişi ile)