Kullanılmayan defterleri geri dönüştüren çocuk, Başbakan’dan övgü aldı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

BENGALURU: Öğrencilerin kendi defterler sınavlar bittiğinde Ama Bengaluru’dan 9. sınıftan bir çocuk farklı bir şey yapıyor: Defterlerindeki tüm boş sayfaları alıyor, onları bir spiral haline getiriyor ve kaba işler için kullanıyor.
Çocuğun israfı azaltmaya yardım etme eylemi büyük beğeni topladı Başbakan Narendra ModiÇarşamba günü bunu “daha büyük bir sürdürülebilir yaşam mesajının” parçası olarak nitelendiren.

Zamanları görüntüle

Başbakanın doktoru ve oğlunu takdir etmesi teknoloji sermayesi için ufuk açıcı olmalı. Velilerin bazı özel okulların öğrencilerinin her yıl yeni ders kitapları ve defterler almasında ısrar etmesinden şikayet ettikleri bir zamana denk geliyor. Hatta bazıları belirli markaları talep ediyor. Eski nesiller için eski defterlerin sayfalarını kullanmak yaygındı, ancak şimdi kullan ve at kültürü sayesinde manşetlere çıkıyor. Sadece veliler ve çocuklar değil, özel okulların müdürleri de başbakanın çağrısına göre yönlendirilmelidir. Atasözünü uygulamaya koymanın tam zamanı: #ReduceRecycleReuse.

Aditya Deepak Avadhani öğrencisi Danimarka Akademisi. Sakra World Hastanesi’nde kıdemli girişimsel kardiyolog olan babası Dr. Deepak Krishnamurthy’nin 5 Mart’ta bir not defterinin fotoğrafını tweet’lemesiyle dikkatler onun üzerindeydi: “Oğul her akademik yılda defterlerinden özenle boş kağıtlar alır ve Onları bağladım Kaba işler ve alıştırmalar için kullanılır. #ReduceRecycleReuse.”
Tweet hemen dikkat çekti, ancak başbakanın tweet’ini retweet etmesiyle viral oldu. Başbakan, “Bu, daha büyük bir sürdürülebilir yaşam mesajı içeren iyi bir ekip çalışması. Sizi ve oğlunuzu tebrik ediyorum. Başkalarını da benzer çabaları paylaşmaya teşvik ediyorum, bu da geri dönüşüm konusunda daha fazla farkındalığa ve atıktan servete yol açacaktır.” bakan. twitter’dan bahsediliyor.
Tweet’ten Dr. Deepak, 7.086 beğeni ve 1.5 milyon görüntüleme topladı. Başbakanın retweet’i 19.6.000 beğeni topladı. “Günlük hayatımızda yaptığımız basit bir şey! Viral oldu ve nasıl oldu! Bu tür bir zaferin tadını çıkardığım geri dönüşüm çabaları için karıma ve oğluma tüm övgüler!” doktor daha sonra tweet attı.
Aditya, “Başbakan’ın babamın tweet’ini retweet etmesine şaşırdım ve şok oldum. Gurur verici bir duyguydu. Her yaz okul bittiğinde annem ve ben oturup her defterden kalan birkaç sayfayı alıp başkalarına veririz. Spiral ciltleme Onları matematik pratiği ve diğer kaba işler için kullanıyorum.”
“Oluşturduğumuz atıkları azaltmak için ürünleri atmak yerine yeniden kullanmanın ve geri dönüştürmenin yollarını bulmalıyız. Örneğin, okuldan eve geldiğimde kalan suyu şişeme koymamaya özen gösteriyorum. ama ev bitkileri için kullanın. Nihai olarak biyolojik olarak parçalanamayan plastik üretiminde yer alan birçok süreç var. Kağıt üretimi için birçok ağaç kesiliyor. Bu yüzden en iyisi onu yeniden kullanmanın yollarını bulmalıyız” dedi.
Aditya’nın annesi Varsha Raghuraman, “Bu, ailemin bana gençken öğrettiği bir alışkanlık. Bunu oğluma alt sınıflarda tanıttım” dedi.
Dr Deepak, “Herkesin süreçle özdeşleştiğini görmek cesaret vericiydi. Başbakanın tweet atması hoş bir sürprizdi. Mesajı yeni nesle iletiyor olmamız iyi,” dedi.