Mandya: genç liderler etkiliyor | Haberler

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

MANDYA: Vokkaliga’nın kalbinde siyasi sıcaklık manca eyalet meclisi seçimleri yaklaşırken patlıyor.
Bölge birkaç ilerici hareketle bilinmesine rağmen, bölgenin siyaseti son zamanlarda para gücü ve kast karşılaştırmasına yöneldi. Böyle bir algının ortasında iki genç lider, bu sefer insan merkezli siyasetleriyle seçim anlatılarını değiştirmeye çalışıyor.
Chandan KR Pet’in seçim bölgesinden bağımsız aday olarak yarışmak isteyen Youtuber Gowda K, seçim mücadelesinde kendine yer ediniyor. 27 yaşındaki Chandan, Kannada’da yüksek lisans derecesine sahip. Kampanyasına 2022 Ekim ayının son haftasında başlamıştır.
KR Pet taluk’ta Oochanahalli sakini olan babası gündelikçi olarak çalışıyor, annesi ise ev hanımı. Kampanyasına sabah 6:30’da başlar ve akşam 12:00’ye kadar devam eder. Kampanyasına 16:30’da devam eder ve 22:00’de sona erer. Şimdiye kadar 85 köyü tedavi edebildi ve 200 köye daha ulaşmayı hedefliyor.
“Seçim bölgemiz, kalkınmanın tüm yönlerinde geride kaldı. Birçok köyde son 30 yılda hiç yol yapılmadı. Yolsuzluk, insanlar için en büyük zorluktur. Bir değişiklik yapmak için seçimlere katılmaya karar verdim” dedi.
YouTube’dan kazandığım kampanyam için yeterli” dedi. Dr. Chikkamagaluru’dan Ravi Kumar, kampanyası için bir konuşmacı bağışladı. Halkın tepkisinden bahsederek, “Kampanyamı gören bir köylü araç bağışladı” dedi.
“Birçok köyde direnişle karşılaşıyorum. Her zaman imdadıma koşan kadınlardır” dedi. Chandan’a göre videolarının, özellikle kampanyayla ilgili videolarının ortalama izlenme süresi, kampanyası başladığından bu yana önemli ölçüde arttı.
Bir yazılım mühendisi ve KR Pet’te ikamet eden Darshan GB, Chandan’ın özellikle çiftçiler olmak üzere kadınların, gençlerin ve köylülerin desteğini kazandığını açıklıyor. Sosyal medyada da çok sayıda kişinin kendisini takip ettiğini söyledi. Darshan, Chandan’ın seçmenleri kendisine çeken su krizi ve otobüs hizmetlerinin eksikliği gibi sosyal sorunlara çözümler önerdiğini söyledi.
Yazılım mühendisi ve girişimci olarak görev yapan 45 yaşındaki Madhuchandan SC de ilçede ses getiriyor. Bir yazılım mühendisi olarak 15 yılda en az 27 ülkeyi ziyaret etti. Karnataka Rajya Raitha Sangha’nın lideri, şimdi Sarvodaya Karnataka Mandya seçim bölgesinden.
“Son 8 günde yürüyerek 103 kilometre yol kat ettim. Kampanyamı 27 Şubat’ta başlattım. Diğer liderler için günlük kampanya maliyeti 2 ila 3 lakh, ancak benim için 1.000 Rs’den az, ”diye açıkladı Madhuchandan.
Ona göre insanların %95’i iyi bir adayı desteklemeye açık. İyi insanların siyasetten uzak durması kötü siyaseti doğurdu” dedi. Karnataka Rajya Raitha Sangha Mandya bölge birimi başkanı AL Kempugowda’ya göre Madhuchandan’ın kampanyası halkın dikkatini çekiyor.