Mississippi: Mississippi kasırgaları ve fırtınalarından en az 23 kişi öldü

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

Eyaletin acil durum yönetim dairesi, kasırganın 100 milden fazla bir hasar izi bırakmasının ardından, Cuma günü geç saatlerde Mississippi’yi kasıp kavuran bir kasırga ve şiddetli gök gürültülü fırtınalar nedeniyle en az 23 kişinin öldüğünü ve düzinelerce kişinin yaralandığını söyledi.
Arama ve kurtarma ekipleri, fırtınanın Mississippi’nin batısındaki Silver City’yi vurmasının ardından hayatta kalanları bulmak için yıkımı tararken dört kişi kayıptı. Mississippi Acil Durum Yönetim Ajansı bir dizi tweet’te söyledi.
Ölü sayısına atıfta bulunarak, “Maalesef bu sayıların değişmesi bekleniyor” dedi.
Arama kurtarma ekipleri de vardı. haddeleme çatalıkasırganın yükünü çeken bir şehir, CNN bildirildi.
CNN’e konuşan Brandy Showah, “Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. “Bu gerçekten büyük bir küçük kasabaydı ve şimdi gitti.”
Ulusal Hava Durumu Servisi’ne bir gecede fırtına avcıları ve gözlemciler tarafından en az 24 kasırga raporu verildi.
Haber ağları tarafından yayınlanan yıkım fotoğrafları, enkaz altında kalan tüm binaları ve insanlar karanlıkta molozların arasından tırmanırken yan yatmış arabaları gösteriyordu.
Vali Tate Reeve bir tweet’te “MS Delta’daki birçok kişinin bu gece dualarınıza ve Tanrı’nın korumasına ihtiyacı var” dedi.
“Tıbbi desteği etkinleştirdik – etkilenenler için daha fazla ambulans ve diğer acil durum kaynakları. Arama ve kurtarma aktif.”