Nashville sakinleri okulda silahlı saldırıdan kurtuldu: ‘İnanılmaz’: Nashville sakinleri okulda silahlı saldırıdan kurtuldu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

Nashville: Robin Wolfenden, Nashville’de bir bahar sabahı balkonunda yoga yaparken sirenleri duydu – ilk müdahale ekiplerinin Amerika’nın en son sağlık merkezine doğru yöneldiğinin sesi. okul çekimi.
Ertesi gün, kurbanlar için yakındaki Covenant Okulu’nun girişine altı taş – bir Yahudi geleneği – koydu, burada 28 yaşındaki eski bir öğrenci zorla koridorlardan geçerek üç personel ve üç küçük çocuğu öldürdü .
Pazartesi günü Covenant Presbiteryen Kilisesi’ne bağlı ilkokulda öldürülen öğrencilerden sadece birkaç yaş küçük olan beş ve sekiz yaşındaki torunları için endişelenen Wolfenden, “Bu çocuklar masum çocuklar” dedi.
Amerika Birleşik Devletleri’nde toplu silahlı saldırılar rahatsız edici derecede yaygın ve Nashville sakinleri, Salı günü şehirleri ülke çapında bir okula silahlı saldırı yaşayanlar listesine katıldıktan sonra şoktaydı.
İki çocuğunu okulun dışında kurbanlar için büyüyen bir anıtı görmeye getiren Lisbeth Melgar, AFP’ye kızının saçlarını nazikçe arkasından fırçalarken, “Bu güzel çocukların bir daha eve gelmeyecek olması inanılmaz,” dedi. kulak.
Melgar, küçük çocuklarını Salı günü gün batımında anıtı ziyaret eden yas tutanların arasına götüren birçok ebeveynden biriydi. Birçoğu çiçekler, doldurulmuş hayvanlar ve mavi kalplerle süslenmiş beyaz haçlar arasında ağladı.
11 yaşındaki kızı Alessandra, saldırının ardından Salı günü okulundaki güvenliğin sıkılaştırıldığını ve yetkililerin aynı anda yalnızca birkaç kişinin kapıdan geçmesine izin verdiğini söyledi.
Annesi, bu hafta velilerle güvenliği tartışmak için toplantılar yapılacağını söyledi, “çünkü gerçekten okullarımıza daha fazla güvenlik getirmemiz gerektiğini düşünüyoruz.”
Yerel bir tıbbi tesiste hemşire ve yakındaki bir okulda sekiz yaşında bir çocuk annesi olan Stacie Wilford, “Bugün beni kesinlikle etkiliyor” diyor.
AFP’ye “Bir buçuk mil uzakta yaşıyorum, bu yüzden arka kapınızda ve çok korkutucu” dedi.
“Sabah çocuklarını bırakıyorsun ve böyle bir telefon alabileceğini düşünmüyorsun. Bu çok kötü. Bunu anlayamıyorum bile.”
Carolyn Lucas’ın çocukları da vurulma mahalline sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindeki bir okula gidiyor.
“Ruhumuz paramparça olmuş gibi hissediyorum. Anlaşılmaz ama tamamen bekleniyor. Biliyor musun, neden bizim başımıza gelmesin?” diye sordu.
Ülkedeki silahlı şiddet oranına rağmen Lucas, bunun kendi toplumunuzu etkilemeyeceğini düşünmenin hala kolay olduğunu söyledi.
Ama, “Elbette olacak. Silahlı şiddet ırk veya din görmez… kimseye karşı ayrımcılık yapmaz” dedi.
“Daha iyisini yapmalıyız.”
21 yaşındaki arkadaşı Gabriella Massey ile saygılarını sunmaya gelen 22 yaşındaki Kaylee Franzen, silahlı şiddet konusunda aynı düşünceyi paylaşıyor.
Nashville’deki özel Christian Belmont Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olan Franzen, “Bunun her zaman olduğunu duyuyorsunuz. Ve şimdiye kadar hiçbir yerde bunun bu kadar yakın olduğunu ve bunun kendi başına yürek burkan olduğunu düşünmüyorum,” dedi.
O, vurulmanın iki kadının bir şeyler yapmak istemesine neden olduğunu, Salı günü bir polis arabası tarafından korunan kilise binasının girişindeki derme çatma anıtın bulunduğu yere çiçek getirmek için bile olsa, bir şeyler yapmak istediğini söyledi.
“Bunun herhangi bir şeye yardımcı olması gerekmese de, bazı şeylerin değişmesi gerektiğine ve düşüncelerin ve duaların tek başına durumu düzeltecek veya yardımcı olacak bir şey olmadığına dair bir sinyal gönderiyor” dedi.
Aynı mesaj, Salı günü Nashville’de düzenlenen daha fazla silah düzenlemesi isteyen bir mitinge de hakim oldu. Pazartesi günkü saldırı için planlanmıştı.
Yerel anne Lisa Coffman toplantıya “Çocuklarımızı eğitmekten korkmak zorunda olduğumuz bir dünyada yaşamak korkunç” dedi.
AFP’ye şunları ekledi: “Bunun sizin şehrinizde olacağını düşünmüyorsunuz.
“Ve bu olduğunda, titremeyi durduramazsın.”