New York Fed, Hintli Amerikalı Sushmita Shukla’yı birinci başkan yardımcısı olarak atadı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
New York Federal Rezerv Bankası Yönetim Kurulu, Sushmita Shukla Mart 2023’ten itibaren birinci başkan yardımcısı ve işletme müdürü olarak atandı. Atama, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.
Birinci başkan yardımcısı olarak, Hindistan’dan elektrik mühendisliği alanında lisans derecesine sahip bir Hintli Amerikalı olan Shukla. Bombay Üniversitesi ABD’ye taşınmadan önce New York Fed’in ikinci memuru olacak. Banka başkanı ve icra kurulu başkanı ile birlikte organizasyonun stratejik yönünü oluşturacak, iletecek ve yürütecektir. Ayrıca Federal Açık Piyasa Komitesi’nin yedek oylama üyesi olarak görev yapacak.
New York Fed Başkanı ve CEO’su John C. Williams, “Sushmita, büyük ölçekli işletmeleri ve dönüşüm girişimlerini bankaya yönlendirme konusunda geniş deneyime sahip dinamik, ilham verici ve oldukça etkili bir liderdir” dedi. “Teknoloji ve çevik inovasyon yöntemleri konusunda derin bir anlayışa sahip ve gerçekten çeşitli ve kapsayıcı bir kültür yaratma konusunda tutkulu.”
New York Fed’in yönetim kurulu başkanı ve Comunilife, Inc.’in kurucusu, başkanı ve icra kurulu başkanı Rosa M. Gil, “Sushmita, bankanın misyonunu ve stratejik hedefini gerçekleştirmesini destekleyecek derin bir uzmanlığa ve liderlik anlayışına sahip. öncelikler. Arama komitesinin bu hayati rol için böylesine nitelikli ve anlayışlı bir lider bulma ve getirme konusunda başarılı olmasından çok memnunum ve onun, John’un ve bankanın liderliğinin birlikte neler başarabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.
“New York Fed gibi misyon odaklı bir kuruluşta çalışma fırsatına sahip olduğum için onur duyuyorum” dedi. Şukla. “Teknolojim, operasyonlarım ve risk odaklı deneyimlerim dahil olmak üzere kariyerimde öğrendiğim her şeyi, kilit operasyonları ilerletmek ve bu kritik kurumun adanmış liderliğini desteklemek için uygulamayı dört gözle bekliyorum.”
Shukla, yaklaşık 20 yıldır sigorta sektöründe, özellikle operasyonlara, teknolojiye ve kurumsal çapta dönüşüm çabalarına liderlik eden liderlik rolleri üstlenmiştir. Son beş yıl boyunca, dünyanın en büyük halka açık mülk ve kaza sigortası şirketi olan Chubb’da uluslararası kaza ve sağlıktan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve operasyonlar müdürü olarak görev yaptı ve burada uluslararası kaza sigortası için operasyonları, hasar teknolojisini ve stratejik programları yönetti. işletme. & 51 ülkede sağlık işleri. Shukla, New York Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir.