Norfolk Southern: 20 Norfolk Southern yük treni vagonu Ohio’da raydan çıktı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

SPRINGFIELD: Yakınlarda bir Norfolk Southern yük treninin yaklaşık 20 vagonu raydan çıktı Springfield Yetkililer, Cumartesi gecesi şirketin Ohio’daki trenlerinin bir ay içinde ikinci kez raydan çıktığını söyledi.
Ancak 3 Şubat’ta Ohio, Filistin’in doğusundaki raydan çıkma olayından farklı olarak, bir şirket sözcüsü trende tehlikeli madde olmadığını söyledi. Kolomb nakliyesi bildirildi.
İçinde yolcu bulunmayan tren, Cumartesi günü saat 17.00 sıralarında, Clark County Fuar Alanı yakınında, State Route 41 üzerinde raydan çıktı. Göndermek bildirildi. Springfield, eyalet başkenti Columbus, Ohio’nun yaklaşık 75 mil batısındadır.
Norfolk Southern sözcüsü, 212 vagonlu trenin 20 vagonunun güneye doğru giderken raydan çıktığını söyledi.
Shawn Heton Springfield News-Sun’a tren kavşaktan geçerken kavşakta beklediğini ve raydan çıkmanın başlangıcını videoya kaydettiğini söyledi.
“Oradaydım ve telefonumda oynuyordum ve sonra yüksek bir patlama sesi duydum. Yüksek patlama sesini duyduğumda kayda başladım.” Sıcaklık söz konusu. “Patlamayı duyduğumda, arabaların altından her türlü moloz ve metal fırladı ve ardından kayda başladım ve raylardan atlamaya başladıklarını görebiliyordunuz.”
bu Clark County Acil Durum Yönetim Ajansı raydan çıkmanın 300 fit yakınında yaşayanlardan yerlerine sığınmalarını istedi, ancak ajans resmi tahliye emri vermediğini söyledi.
20:50 EDT’deki bir güncellemede ajans, yetkililerin hiçbir tehlikeli maddenin dahil olmadığından emin olmak için çalıştığını söyledi.
3 Şubat’ta, Pennsylvania yakınlarındaki kuzeydoğu Ohio’daki Doğu Filistin’de bir Norfolk Southern yük treninin 38 vagonu raydan çıktı ve tehlikeli maddeler taşıyan birkaç vagonu yaktı.
Kimse yaralanmazken, her iki eyaletteki yakın mahalleler risk altındaydı. Kaza, şehrin yaklaşık 5.000 sakininin yaklaşık yarısının tahliyesine, devam eden bir çok hükümetli acil durum müdahalesine ve köylüler arasında uzun vadeli sağlık sonuçlarıyla ilgili endişelerin devam etmesine neden oldu.