NR Narayana Murthy, ikinci nesle şans vermediği için pişmanlık duyuyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: bilgi sistemleri kurucu ortak HAYIR Narayana Murthy Shilpa Phadnis’in haberine göre Çarşamba günü, şirket kurucularının çocuklarının bu işe dahil olmaması gerektiğine dair uzun süredir devam eden inancında yanıldığını kamuoyuna itiraf etti.
Murthy, Infosys’in profesyonelce yönetilen bir şirket olduğuna ve destekçilerin çocuklarını herhangi bir yönetim rolünden uzak tutması gerektiğine inanıyordu.
Infosys ’40’a “Orada tamamen yanılmışım. Bu organizasyonun meşru yeteneklerini çalıyordum. Söylediğim her şeyi geri alıyorum. O rol için en iyi kişi olarak görülüyorsa her bireye aynı fırsat verilmelidir” dedi. yıl dönümü.
Muhtemelen o dönemde bu fikri benimsememin nedeni, bazı kişilerin hak etmedikleri adayları getirip pozisyonlara sokmalarından korkmam ve örgütün geleceğinin güçlü olmasını istememdi” dedi. Infosys’in kurucu ortağı ve başkanı Nandan Nilekani, aynı soruya yanıt olarak, “‘Ters ayrımcılık’ uygulamamalıyız” dedi.
Pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen kutlama, kurucuların sahnede hep birlikte geçmişi yad ettikleri bir buluşma oldu.
Başlangıç sermayesi 10.000 Rs olan tek yatak odalı bir apartman dairesinden doğan Infosys, Murthy’nin karısından ödünç aldı. Sudha Murty17 milyar doları aşan satışı ve 78 milyar dolarlık piyasa değeri ile küresel bir teknoloji markası haline geldi.
Nilekani, 2017’de şirkete döndüğünde Infosys’in bir realite şovu haline gelmesine dayanamadığını söyledi. “Gideceğim zaman için bir B planım yok. Çok büyük bir sorumluluğum var. 100 yıllık yolculuğu devam ettirecek şekilde teslim edeceğimden nasıl emin olacağım. Gerekirse orada olacağım. (Ama) ) 50. yıl dönümünü izleyerek burada bu kadar uzun süre kalmak istemiyorum” dedi.
Nilekani, zorluğunun ciddi olduğunu söyledi. “Sahneden ayrıldığımda kurucu olmayan bir başkanım olacak.”
Nilekani, Infosys’in profesyonel bir modelle kurucuları ve nesilleri ayakta tutan bir kuruma dönüşmesini istediğini söyledi. Henüz transfer edecek birini bulamadım” dedi.
Nilekani, şirketi büyümenin bir sonraki aşamasına taşımak için sağlam bir halefiyet planlaması yapılması gerektiğini söyledi. “Her başkan ve CEO kombinasyonunun Salil ile aynı tür güvene ve çalışma ilişkisine sahip olması gereken sürekli bir geçiş yaratmamız gerekiyor (Parekh) Ve bende var. İleriyi düşünmesi zor bir soru. Ama bu benim hedefim. Gereğinden fazla olmak istemiyorum’ Nilekan katma.
Murthy, Nilekani ve Parekh’i şirketi yeniden canlandırdıkları ve son beş yılda büyümesini hızlandırdıkları için övdü. “Bu iki insanla ve takımlarının başardıklarıyla gurur duyuyorum. Bu iki kişiye çok teşekkür ederim” dedi. Nilekani, Murthy’yi klasik Batı müziğine olan sevgisi ve yetenekleri tespit etme ve bir ekip kurma becerisi nedeniyle “kurumsal Zubin Mehta” olarak tanımladı.
Nilekani, Infosys’in ruhen ve pratikte 3R’yi – uygunluk, dayanıklılık ve yanıt verebilirlik – takip ettiğini söyledi. “İş dünyasında, var olmak için alakalı olmalısınız. Infosys’i müşteriler için son derece alakalı hale getirmedeki büyük bir başarı, Salil’in son beş yılda nasıl liderlik ettiğini yansıtıyor. Öngörülebilir bir ” dramasız, sürprizsiz, sıkıcı bir şirket olmak. Nilekani, “Amacımız bu” dedi.