San Francisco: San Francisco Göçmenlik Komiseri Kudrat Dutta Chaudhary savunuculuğa odaklanıyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

Kudrat Dutta Chaudharykomiser olarak yemin eden, Göçmen Hakları Komisyonu geçen yılın sonlarında San Francisco şehri ve ülkesi için bu roldeki ilk Hintli Amerikalı. Doğuştan bir avukat olan Dutta Chaudhary, “Bu pozisyondaki ilk Güney Asyalıyım ve San Francisco’daki Kızılderili Amerikan topluluğuna vermek istediğim mesaj, topluluk savunuculuğu ve politika konularına dahil olmak istediğimdir” dedi. Times of India özel bir röportajda Chandigarh’da büyüdüğünü söyledi.
Göçmen Hakları Komisyonu, Belediye Başkanı ve Denetim Kurulu’na San Francisco’da yaşayan veya çalışan göçmenleri etkileyen sorunlar ve politikalar konusunda rehberlik eder. “Bana bu şehrin siyasi sistemi ve göçmenlerin karşılaştığı sorunlar hakkında derin bir anlayış kazandıracağını umduğum bu rol için çok heyecanlıyım” dedi. San Francisco Körfez Bölgesi’nde göçmen olmayan H-1B ve L-1 çalışma vizeleriyle yaşayan, yeşil kart sahibi ve teknoloji sektöründe çalışan binlerce Hintliye rağmen; Chaudhary, çok az kişinin politika konularına dahil olduğunu veya politik sistem içinde görünürlük kazandığını tespit eder. “İşimle bir şekilde köprü kurmayı umduğum büyük bir boşluk var gibi görünüyor” dedi.
Toplumsal cinsiyet, insan hakları, çocuk hakları ve çatışma çözümü konularında uzman olan Chaudhary, atanmasının San Francisco’daki Güney Asyalılarla ilgili göçmenlik politikası konularına daha geniş bir yaklaşım yönünde bir adım olmasını umuyor. “Komisyonun nasıl çalıştığını daha iyi anlasam bile, umarım San Francisco ve Körfez Bölgesi’nde yaşayan binlerce Kızılderili’nin karşılaştığı bazı sorunları ele alabilir ve onlarla göçmenlik politika yapıcıları arasında bir bağ kurabilirim. dedi.
İşinin bir parçası olarak, kendi ülkelerinde toplumsal cinsiyete dayalı şiddet veya zulüm görmüş sığınmacılarla çalışacak. “Araştırdım insan kaçakçılığı Konuyla ilgili kitabım için 2015 depreminden sonra Nepal’deki kadınların durumu. Punjab Ordu Hukuk Enstitüsü’nden mezun olan ve Tufts Üniversitesi Fletcher Hukuk ve Diplomasi Okulu’nda uluslararası hukuk alanında yüksek lisans yapan Chaudhary, cinsiyet hakları konusunda tutkuluyum” diyor. Dutta Chaudhary ayrıca 2014’te King’s College London lisans yaz okulunda öğrenciydi. Avustralya’nın mülteci politikası konusunda bir siyasi parti olan Australian Progressives’de danışman olarak çalıştı ve Harvard Law’da uluslararası hukukta feminizm, ataerkil şiddet ve toplumsal cinsiyet konularında konuk ders verdi. Okul.
Önceki görevi şu olan Chaudhary, “Göçmen Hakları Komisyonu ile savunuculuk yaparak, Hintli Amerikalı ve Güney Asyalı ailelerin Amerika ve Kanada’ya göç ederken bile ayrılmaz bir parçası olan ataerkillik meselelerinden bazılarını ele alabileceğimi umuyorum” dedi. San Francisco’daki Robert B. Jobe hukuk firmasında bir avukat yardımcısı ve toplumsal cinsiyet uzmanı. Chaudhary, yeni işinin heyecanını yaşarken Chandigarh’ı özlüyor ve evini ve ailesini sık sık ziyaret etmeyi dört gözle bekliyor.