Seçimler öncesinde, Karnataka hükümeti muhtemelen tüm tüketiciler için elektrik tarifesini düşürecek | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Seçimler yaklaşırken, Karnataka’nın enerji departmanı Ocak ayında tüm levhalarda elektrik tarifelerini düşürmeyi planlıyor. birine bakmak akış hızı tüm kategorilerde birim başına 70 paise ile 2 Rs’ye revizyon, bölüm önerisini Karnataka Elektrik Düzenleme Komisyonu yıllık oran incelemesinin bir parçası olarak.
Kaynaklar, güç oranı son dört yılda düzenli olarak revize edildiğinden ve plakalar arasında birim başına 30 paise’den Re 1’e kadar değişen her artışla, enerji departmanının halkın öfkesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.
Enerji yetkilileri, hükümetin tarifeleri düşürmeye istekli olduğunu ve bakanlığa ‘kullanım ücretini’ düşürmesi ve gelecek hafta bir tarife revizyonu önerisi sunması talimatını verdiğini söyledi.
Yetkililer, hareketin tüm yerli, endüstriyel, ticari ve HT-LT müşterilerine fayda sağlayacağını söyledi. Bangalore Elektrik Şirketi (Bescom) ayrıca ticari kullanıcılar için çapraz sübvansiyonlarda bir azalma önermeyi amaçlamaktadır. “Birkaç ticari kullanıcı bunu bir yük olarak görüyor. Aslında, birçok kişi bu nedenle netten ayrıldı. Bu nedenle, ticari kullanıcıları çapraz sübvansiyonlardan kurtarmayı amaçlıyoruz ve bu kategori için ayrı bir tarife sunmayı düşünüyoruz” dedi.
Enerji Bakanı Sunil Kumar’a karşı “İki gün önce bölümün gözden geçirme toplantısını yaptım ve faiz konusunu görüştüm. Yetkililere tarife revizyonu teklifinde halktan yana tavır almaları talimatını verdim. Bu nedenle halkı biraz rahatlatmayı amaçlıyoruz. Departman düzeyinde gereksiz harcamaları sınırlayacağız ve kamudan alınan kullanıcı ücretini düşürmeyi planlayacağız.
Şu anda ayda 50 ila 200 birim tüketen tüketiciler iki dilim halinde faturalandırılıyor ve departman şimdi bunları birim başına 4,50 Rs’lik bir kullanıcı ücretiyle birleştirmeyi düşünüyor. “Bu, birim başına 2 Rs’ye düşürmemizi sağlıyor. 200 birimden fazla tüketenler şu anda iki tabakta 8.20 Rs ve 7.70 Rs ödüyor. Bir yetkili, her iki plaka birleştirilecek ve oran tek tip Rs 7’ye düşürülecek” dedi.