Stephen King: Elon Musk ‘vizyoner’ ama ‘Twitter’a çok uygun’

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
WASHINGTON: Ünlü Amerikalı yazar Stephen King, yakın tarihli bir tweet’te Twitter CEO’su Elon Musk’ı azarlayarak bir kez daha azarladı.
King, Twitter’a şunları yazdı: “Sanırım Elon Misk bir vizyonerdir. Neredeyse tek başına, Amerikalıların arabalara bakış açısını değiştirdi. Bir Tesla’m var ve onu seviyorum.”
Daha sonra Musk’a tokat atarak, “Bu, Twitter için çok uygun olduğunu söyledi. Yol boyunca uyduruyor gibi görünüyor.”
Dünyanın en zengin adamı, King’in tweet’ine şöyle yanıt verdi: “Önerilere açığız efendim (taç emojisi).”
Bunu bir tweet ile takip etti: “Hedef, insanların kanunları çiğnememesi veya istenmeyen e-posta göndermemesi koşuluyla, çok çeşitli görüşlere müsamaha gösterilen, güvenilir bir dijital şehir meydanı. süspansiyon.”
Musk, King’den öneri istemesine rağmen, yazar yanıt vermedi, bunun yerine birkaç takip tweet’i paylaştı.
Şöyle yazdı: “Musk’un Tesla’yı YARATTIĞINI asla söylemediğimi lütfen unutmayın.
King, “Ama… Twitter araba değil. Twitter roket de değil,” diye devam etti.
ABD merkezli bir eğlence haber kuruluşu olan Variety’ye göre, Musk’ın bir Twitter sahibi olarak kararları daha önce, bu hafta başlarında MyPillow’un sosyal medya platformunda “kalan tek reklamcı” olacağını tahmin eden King tarafından da hedef alınmıştı.
Ekim ayında Musk, Twitter Blue abonelerinin profillerinde mavi çek almak için 20 dolar ödemek zorunda kalacaklarını açıkladığında, King, “Mavi çekimi saklamak için ayda 20 dolar mı? Kahretsin, bana ödemeliler. Bu tesis edilirse, Enron gibi yokum.”
Variety’ye göre Musk, “Faturaları bir şekilde ödememiz gerekiyor! Twitter tamamen reklamcılara güvenemez. Peki ya 8 dolar?”
Ancak Musk’ın mavi tik ücretini getirme kararı pek çok kişi tarafından iyi karşılanmadı. Hatta bazı reklamverenler siteden ayağını çekti.
Whoopi Goldberg ve Gigi Hadid gibi ünlüler de devralımı takip eden günlerde Twitter’dan ayrıldı.