Taşıyıcıların grevi sürerken Bengaluru’da süt arzı yine kesintiye uğradı | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Nandini pastörize renkli sütün dağıtımı, Pazar günü Bingöl’de faaliyet gösteren süt taşıma şirketlerinin devam eden grevi nedeniyle şehrin farklı bölgelerinde üst üste ikinci gün kesintiye uğradı. Karnataka Süt Federasyonu (KMF).

Süt tedariği GFX'i bozdu

Pek çok sakin, yakındaki dükkanlardan veya süt standlarından süt almak için uzun mesafeler yürümek zorunda kaldı ve bu da sabah rutinlerini bozdu.
bu süt temini müteahhitleri Cuma akşamı, Merkezin 15 yaşın üzerindeki araçların hurdaya çıkarılmasını zorunlu kılan yeni kuralının hurdaya çıkarılması talebiyle ani bir greve başvurdu. Bengaluru Milk Union Limited’in 250 kadar sözleşmeli nakliyecisi Cuma öğleden sonra süt dağıtımını durdurdu. Ancak KMF, süt paketlerini dağıtımcılara teslim etmek için alternatif düzenlemeler yaptıklarını söyleyerek herhangi bir tedarik kesintisi olduğunu yalanladı.
Ancak kaynaklar, KMF’nin bir yan kuruluşu olan Bengaluru Milk Union Limited (BAMUL) ile nakliye müteahhitleri arasındaki açmazın, her iki tarafın da müzakerelerde anlaşamaması nedeniyle devam ettiğini söyledi. BAMUL’un 6 lakh litre yerine 5,7 lakh litre süt sağlayabileceğini söyleyen yetkililer, mahalle sakinlerinin süt alma konusundaki sefaletinin birkaç gün devam edebileceğini de sözlerine ekledi.
JP Nagar’dan Sudarshan Yadav, evinin yakınında teslim edilmediği için pazar günleri bir tezgahtan süt almak için en az bir kilometre yürümek zorunda kaldığını söyledi. Distribütörüyle temasa geçtiğinde ürünü almadığını söyledi ve KMF ondan Dairy Circle’daki üretim ve gözleme konumundan kraterleri almasını istedi. Bunun uygunsuz olduğunu söyledi. “İnsanlar KMF ile müteahhitler arasındaki tartışmanın kurbanı oluyor” dedi.
JP Nagar 3. Aşamanın 5. Ana Yolu üzerindeki en az 30 eve süt verilmedi ve sabahları insanlar aynı şeyi yakındaki dükkanlardan veya süpermarketlerden satın aldı. Uttarahalli’den Radhika K, süt almak için 2 km yürümek zorunda kaldığını söyledi. Pazartesi günleri, aileye sabah çayı yapmak için süt almak için yürümek dışında iki çocuğunu okula hazırlaması gerektiğini söyledi.
Kaç bölgenin etkilendiğine dair ayrıntı verilmedi. Sabah saatlerinde yaklaşık 250 tır paketleme ünitelerinden kabinlere/dağıtım ünitelerine giderken 200 TIR’ın durduğu söyleniyor.
Jayanagar’dan Praveen M, Cumartesi sabahı evine hiç süt getirilmeyince şaşırdı. “Cumartesi günü sabah 10’a kadar tedarikçide bir sorun var diye bekledim. Ancak daha sonra aradığımda grev nedeniyle stokların düştüğünü söylediler. Şimdi 3 litre süt almayı başardım. Sırf süt almak için gereksiz yere dışarı çıktığımı söyledim” dedi.