Teksas otobüsleri, dondurucu Washington DC’de göçmenleri bırakıyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
WASHINGTON: Yeni göçmen ailelerden oluşan üç otobüs, soğuk bir Noel arifesinde Teksas’tan Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in evinin yakınına geldi.
Teksas yetkilileri olaya karıştıklarını doğrulamadı, ancak otobüs indirmeleri, Biden yönetiminin göçmenlik politikalarına dikkat çeken sınır eyaleti valilerinin önceki eylemleriyle uyumlu.
Tatiana’ya göre, Cumartesi günü geç saatlerde cumhurbaşkanı yardımcısının konutuna gelen otobüslerde 110 ila 130 kişi vardı. İşçiyöneticisi SAMU’nun ilk yanıtıson aylarda sınır dışı edilen binlerce göçmene yardım etmek için Washington Şehri ile ortaklık kuran bir yardım kuruluşu.
Laborde, yerel organizatörlerin otobüslerin Pazar günü gelmesini beklediklerini, ancak Cumartesi günü grubun Washington’a erken varacağını öğrendiklerini söyledi. Gemidekiler arasında küçük çocuklar da vardı.
Bazıları, 15 derece Fahrenheit (-9 santigrat derece) civarında seyreden sıcaklıklara rağmen tişört giydi. Gazeteye göre, Washington için kaydedilen en soğuk Noel arifesiydi. Washington Post.
Laborde, işçilerin Noel arifesinde gelen insanlar için hazır battaniyeleri olduğunu ve yerel bir kiliseye gitmek için onları bekleyen otobüslere hızla yüklediklerini söyledi. Yerel bir restoran zinciri akşam yemeği ve kahvaltı bağışladı.
Gelenlerin çoğu başka yerlere gidiyordu ve Washington’da sadece kısa bir süre kalmaları bekleniyordu.
Vali Greg Abbott’ın ofisi Pazar sabahı yorum talebine yanıt vermedi. Ofisi geçen hafta, Teksas’ın Nisan ayından bu yana 15.000’den fazla kişiye Washington, New York, Chicago ve Philadelphia’ya otobüs yolculuğu sağladığını söyledi.
Her ikisi de Cumhuriyetçi olan Abbott ve Arizona Valisi Doug Ducey, her gün binlerce insanın geçmeye çalıştığı ve çoğu sığınma talebinde bulunduğu ABD-Meksika sınırını ele alış biçimi konusunda Başkan Joe Biden’ı şiddetle eleştiriyor. Sınırın her iki tarafındaki yetkililer, bazıları sokaklarda uyuyan göçmenler için barınaklar ve hizmetler kurmak üzere acil yardım arıyor.
Cumhuriyetçiler, yönetim tarafından göçün temel nedenlerini ele almakla görevlendirilen Biden ve Harris’in kısıtlamaları hafifleterek birçok insanı anavatanlarını terk etmeye sevk ettiğini savunuyorlar. Biden bazı politikaları sona erdirdi, ancak yönetimi aynı zamanda sınır geçişlerindeki ani artışlarla mücadele eden ve bir noktada caydırıcı bir girişim olarak göçmen aileleri ve çocukları ayıran eski Başkan Donald Trump tarafından diğerlerini uyguladı.