Ukg: UKG çocuğu ‘başarısız’ olarak işaretlendi; Bengaluru’daki okul sistem tarafından oluşturulduğunu söylüyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Bir çocuğun ebeveyninin sosyal medyadaki bir gönderisi UKG Bir sınavda “başarısız” notu alan öğrenci sert bir şekilde eleştirilmiş ve bloğun eğitim sorumlusu (BEO) okula bildirdi. Olay, St. Joseph Chaminade Akademisi’nde meydana geldi. Anekal taluk, bangalore şehir bölgesi.
Veli, sosyal medya gönderisinde, okulun UKG öğrencisi olan kızının sonucunu ‘başarısız’ olarak gösterdiğini söyledi. Okul idaresine ve güven yönetimine de başvurduğunu ancak bu konuda bir şey yapmayı reddettiklerini söyledi. Gönderide, “Baş yönetici, başka hiçbir ebeveyn bu tür konulara itiraz etmediğinden, tek bir çocuk için yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını ortaya çıkardı.”

Yakalama (37)

“Öğrenilmiş müdür, çocuğa gelecekte iyi çalışabilmesi için başarısız olduğunu söylemesini önerdi. Henüz altı yaşında olan bir çocuğun başarısız olduğunu açıklamak onun kavrayışının ötesinde ve zihinsel travmasına da neden olabilir. .
Bunun da hükümet kurallarına aykırı olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle bu tür meseleleri şiddetle kınıyoruz” ifadeleri kullanıldı. Ebeveynler ayrıca konuya müdahale etmeleri için Eğitim Bakanlığı ve ICSE’ye (Hindistan Orta Öğretim Sertifikası) başvuracaklarını söylediler.
Ancak okul, kimsenin 8. sınıfa düşmediğini iddia etti. “Final sınavı henüz yapılmadı. Bu yılın yarısı. Geçme veya kalma yok” dedi.
Aralık ayında birim test sonucu
“Bahsedilen olay Aralık ayında bir ünite sınavı sırasında oldu. Çocuk tekerlemelerde başarılı olamadı ve C/geliştirilmesi gerekiyor şeklinde derecelendirildi. Ebeveynlere fiziksel bir ilerleme raporu verdik ve hiçbir yerde ‘başarısız’ olarak listelenmedi. ilerleme raporunda o kelime yok.
Ancak okulumuz sınavlar, okul duyuruları vb. için bir uygulama kullanır. Varsayılan olarak, 35 puanın altındaki her şey ‘başarısız’ olarak işaretlenir. Sistem tarafından üretilir. Babama durumu anlatabilmem için bizim eve gelmesini istedim. Henüz bize geri dönmedi. Okul müdürü Saju, bu arada yazılım şirketinden “başarısız” kelimesini değiştirmesini istedim, diyor. Augustine TOI’ye söyledi.
Ebeveynin mesajı viral olduğunda, BEO okula bir mesaj gönderdi. Okul, “Rapora cevaben, bunun uygulamadan otomatik bir yanıt olduğunu ve kimseyi hayal kırıklığına uğratmadıklarını söyledi. Yanıtı yaşlılara gönderdim ve onlardan rehberlik bekliyorum” dedi. Jayalakshmi JMBEO.