Washington eyaletinde 3 kişiyi öldüren adam kendini vurdu: polis

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

LOS ANGELES: ABD polisinin rastgele bir saldırı olduğunu söylediği olayda üç kişiyi öldüren silahlı bir kişi, Salı günü Los Angeles eyaletinde annesini aradı ve kendini vurdu. Washington.
ABD bir kez daha artan silahlı şiddetin dehşetiyle boğuşurken, sarsıcı olay Kaliforniya’da 18 kişinin ölümüne yol açan iki toplu silahlı saldırının hemen ardından geldi.
Yakima polisi, daha önce 21 yaşındaki yerel Jarid Haddock olarak adlandırdıkları bir adamın kaçmadan önce bir marketin içinde ve çevresinde insanları vurduğunu söyledi.
Memurlar, Seattle’ın 100 mil güneydoğusundaki 100.000 kişilik şehirde kapsamlı bir insan avı başlattı ve aranan kişinin silahlı ve tehlikeli olduğu konusunda uyarıda bulundu.
Yakima polis şefi Matthew Murray Salı günü erken saatlerde “Rastgele bir durum gibi görünüyor,” dedi.
“Taraflar arasında belirgin bir çatışma yoktu. İçeri girdiler ve ateş etmeye başladılar.”
Saatler sonra polis, aranan adamın telefonunu ödünç aldığını söyleyen bir kadından acil durum çağrısı aldı.
Murray gazetecilere verdiği demeçte, “Daha sonra annesini aradı ve ‘O insanları ben öldürdüm’ de dahil olmak üzere birçok suçlayıcı ifade verdi” dedi.
“Daha sonra intihar edeceğine dair onun önünde birkaç açıklama yaptı.”
Olay yerine ilk müdahale ekipleri bir marketin yakınında koştu ve intihar ederken silah sesleri duymak için zamanında geldi.
“Hayatını kurtarmak için tıbbi yardım sağladılar, ancak daha sonra öldüğü açıklandı.”
Yakima saldırısı, ABD’yi sarsan en son silahlı şiddet dalgasıydı.
Pazartesi günü, San Francisco’nun güneyindeki iki tarım sahasında Çinli-Amerikalı bir çiftlik işçisinin meslektaşlarına ateş açtığı iddia edildiğinde yedi kişi öldü.
Kurbanlarından bazılarının Çinli olduğu da biliniyor.
Cumartesi gecesi, yaşlı bir Asyalı adam bir dans stüdyosundan fırladı. Monterey Parkı için toplanan 11 kişiyi öldürdü. Aysal yeni yıl kutlamak.
Huu Can Tran, birkaç saat sonra polis minibüsüne baskın düzenlediğinde kendini vurdu.