Wipro: Infy, Wipro’yu takip ediyor, sınavda başarısız olan birinci sınıf öğrencilerinden ayrılmalarını istiyor | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod

bangalore: gibi Wipro, Infosys ayrıca, eğitim sürelerinin sonunda verilen dahili değerlendirme testinde başarısız olan yüzlerce birinci sınıf öğrencisini işten çıkardı. Bu, BT endüstrisinde yaygın bir uygulamadır ve işe alımdan sonraki 90 gün içinde şirketten ayrılan bebek cirolarına da katkıda bulunur. Yeni çalışanlar, faturalandırılabilir projelerde görevlendirilmeden önce kapsamlı bir eğitim programından geçerler.
Kaynaklar, TOI’ye birinci sınıf öğrencilerine değerlendirmeyi geçmeleri için iki şans verildiğini, aksi takdirde gemiye alınmayacaklarını söyledi. Bu teklif mektubunda da belirtilir. İsminin açıklanmaması koşuluyla TOI ile konuşan birinci sınıf öğrencileri, derecelerini tamamladıktan sonraki altı ay içinde sınava girmelerinin istendiğini söylediler.
“Birçoğu eğitimimizden sonra bir iş ihtiyacı olduğu için proje aldı. Hiçbir şey bulamayanların test için gelmeleri istendi. Ve aralarında başarısız olanlardan ayrılmaları istendi. Projeleri olan diğerleri etkilenmedi,” dedi yeni gelen biri TOI’ye. Infosys, TOI’nin bu konudaki e-postasına yanıt vermedi.
Son zamanlarda, Wipro, bir eğitim programının ardından dahili testlerde düşük performans gösterdikleri için 452 birinci sınıf öğrencisini işten çıkardı. Şirketin birinci sınıf öğrencilerini eğitmek için harcadığı 75.000 Rs eğitim ücretinden feragat ettiği iddia ediliyor.