Yeni Yıl Planında Hayat Tam Gaz: Bengaluru Gençlik | Bangalore haberleri

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
BENGALURU: Yurtdışı gezilerine çıkmak için birkaç kilo vermekten, dedikoduyu bırakmaktan daha sağlıklı beslenmeye kadar, Yeni Yıl kararlarının listesi uzayıp gidiyor. Ancak 2023, Bengaluru’nun gösterişli kalabalığı için farklı olacak gibi görünüyor: Karar vermek gelip geçici, tortulara kadar yaşamak.
STOI, 2023 için Yeni Yıl kararları listelerinin nasıl görüneceğini öğrenmek için Yeni Yıl Arifesinde Brigade Road ve Church Street’teki genç eğlence tutkunlarıyla etkileşime girdiğinde, çoğunluğu gelenekten uzaklaştıklarını söylediği için onları bir sürpriz bekliyordu. yıllık vaatlerde bulunmak. kendisine. Bir grup genç hep bir ağızdan, “Sadece ritme ayak uydur dostum! Plan yok, Yeni Yıl kararları yok. Bu yıl geldiği gibi can alacağız,” diye bağırdı.
Bir üniversite öğrencisi olan Reena Sharma, “Geçen yıl yapılacaklar listesi yapmayı bıraktım, 2022’nin sonunda pişmanlık duymuyorum. 2023’e kararlı adımlarla girmeyeceğim, sadece mutlu kalmak istiyorum.”
Şehir kolejlerinden birinde öğrenci olan Sunil B, “Her günü olduğu gibi kabul etmeye çalışıyorum, baskı altında bir çözüme koşmak yerine akıl sağlığımı birinci önceliğim haline getiriyorum.”
Şahen G adlı bir diğer genç ise, “Bu yıl herhangi bir karar vermedim çünkü geçmişte hiçbir kararı uygulamadım. Dolayısıyla bu yıl herhangi bir karar verme zahmetine katlanmıyorum” dedi.
Bir NY’nin başlangıcı, beraberinde temiz bir sayfa veya “baştan” hissi ve olumlu değişiklikler yapma şansı getirir, ancak aynı zamanda beklentilerin çok yüksek olmasına da neden olabilir.
“İnsanlar genellikle daha fazla egzersiz yapmaya veya daha fazla para biriktirmeye karar verirler, ancak bu hedefler zorlayıcı olabilir çünkü çok fazla zaman ve çalışma gerektirirler ve bu hedefleri ilk etapta belirlerken bunu düşünmeyebilirler. Bu hedeflere ulaşamazlar,” dedi bir yazılım uzmanı olan Roshni Saha. Başka bir parti müdavimi Soumya S, “Ben sadece daha sağlıklı yemek istiyorum!” dedi.
Kendini geliştirmeye yönelik daha kasıtlı ve düşünceli bir yaklaşım, gençler arasında popüler hale geliyor.
Birkaç kişi, yeni yılın başında tek bir gündem belirlemek yerine yıl boyunca küçük, tutarlı değişiklikler yapmaya odaklanır. JP Nagar teknisyeni Kumuda V, “Herhangi bir kararın baskısı altında kalmadan bazı hedeflere ulaşmaya devam edebilirsiniz. Bu rahatlatıcı ve bir kişinin yıl boyunca karşılaşabileceği değişikliklere karşı daha fazla uyum ve duyarlılığa yönelik bir fırsat sağlıyor” dedi.
Bu, yetişkinlerin düşündüğünün aksinedir. Eşi ve iki çocuğuyla birlikte Residency Road’daki bir restorana gelen pazarlama müdürü Karthik Rao, “Biraz yaptım. Yurt dışı gezileri listenin başında yer alıyor.”
– Anina Yakup